Chtěl být hodný na bezdomovce, ti jej mezitím obrali o čtyři tisíce

Pardubice – Pro dobrotu na žebrotu je okřídlené rčení, které téměř přesně pojmenovává situaci, ve které se v Pardubicích ocitl 35letý muž z Hradce Králové. Nešťastnou zkušenost učinil hned při příjezdu na hlavním nádraží. Z bankomatu vybral čtyři tisíce korun a chtěl vyrazit do víru velkoměsta.

Hned u dveří z nádražní haly byl ale osloven párem žebrajících osob bez domova. Ti sice chtěli jen drobné, které také dostali. Dobrodinec však záhy začal v kapse postrádat i ty vybrané čtyři tisíce korun, které se tam nestihly ani ohřát. Dvojice dělala, že jich se to netýká a ihned z místa kvapným krokem odcházela. S žádostí o pomoc se proto muž obrátil na linku 156.

Hlídka strážníků ihned vyrazila na místo a na totéž místo se prostřednictvím kamer podíval i strážník operačního střediska. Mezitím hlídka podezřelou dvojici i peníze postrádajícího muže zastavila. 56letý muž a 37letá žena v té chvíli byli ti nejpoctivější lidé na světě, kteří by nikdy nic nevzali, žena se na nádraží ohýbala jen pro nedopalek cigarety a o žádných penězích určitě nic nevědí. Tenhle pohádkový příběh ale v konfrontaci se záběry kamery roztál jako nanuk na Sahaře. Pod tíhou důkazů žena z jedné své ponožky vytáhla čtyři tisíce korun. Předchozí drzé lži podtrhla navíc vysvětlením, že nevěděla, že je celou dobu řeč právě o těchto penězích. Za své nepoctivé jednání dostala od strážníků obratem pokutu a skutečný majitel pak dostal své bankovky zpět. 

Kvůli špatné náladě nakopl okno

Špatná nálada 29letého muže stála za prokopnutím sklepního okna. V Macanově ulici se tento muž rozhodl, že všechny své problémy vyřeší upuštěním páry a tím, že něco rozbije. Nejblíž jeho rozpohybované tenisce bylo bohužel okno do sklepních prostor bytového domu, které vzápětí inkasovalo ránu. Po stopách pachatelových tenisek vyrazili i strážníci, kteří jej vystopovali až na hlavním nádraží. Vzhledem k tomu, že i na nádraží je dost skla a mladý muž nadýchal 1,42 promile alkoholu v dechu, dopravili jej strážníci na záchytnou stanici, kde byl po uklidnění a vystřízlivění dořešen za způsobenou škodu. 

Muž chtěl skočit pod vlak. Od kolejí ho odvedli strážníci

Ukončit svůj život na kolejích se ve čtvrtek večer chystal u železniční stanice Pardubičky 33letý muž. Jeho životní příběh naštěstí neskončil ten večer nešťastně díky pozorné ženě, která na jeho podezřelé chování upozornila strážníky na lince 156. Dvě hlídky ihned vyrazily na místo a muže našly v blízkosti kolejiště, odkud jej strážníci odvedli a usadili na zem. Strážníkům se svěřil, že má psychické problémy a skutečně měl sebevražedné úmysly. Kontrolní přístroj zase strážníkům prozradil, že muž se předtím posilnil alkoholem na necelé dvě promile. Vzhledem ke zdravotnímu stavu strážníci na místo přivolali lékaře a muže pomohli před další léčbou převézt na záchytnou stanici.

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice