Chovatelské šampionáty i setkání s vítězem Velké pardubické, to je výstava Koně v akci…

Pardubice – Už jen pár dnů zbývá do zahájení 23. ročníku výstavy Koně v akci. Na Pardubickém závodišti je již vše připraveno nejen na chovatelské přehlídky mnoha plemen koní, ale také na bohatý doprovodný program. Dojde také na setkání s trojnásobným vítězem Velké pardubické Josefem Bartošem, který se stane kmotrem hned dvou hříbat.

Výstava Koně v akci se koná na Pardubickém závodišti o víkendu 11. a 12. září. V sobotu na návštěvníky čeká program plný koní a jejich dovedností, v neděli se budou slavit především dožínky.

Sobotní program začíná už v 9:00 hod. ráno. Během dopoledne budou postupně předvedeni hříbata, klisny i hřebci chladnokrevných plemen koní, haflingů, shetlandských pony a slovenského teplokrevníka. Ti přijdou na řadu po poledni. Výstavu hříbat tohoto plemene zakončí křest dvou malých kobylek, pro která vybírala jména veřejnost na facebooku výstavy a jejichž kmotrem se stane vítěz Velké pardubické Josef Bartoš. S ním se budou moct návštěvníci potkat už od půl jedenácté v Dostihovém klubu, kde bude mimo jiné promítnut i film o třech žokejích a jejich cestě na Velkou pardubickou s názvem „Žokejové“.

V poledne začne Mistrovství ČR v orbě koňmi a 18. ročník soutěže O ruchadlo bratranců Veverkových a o další hodinu později ožije i podium. Tam svůj koncert odehraje orchestr při ZUŠ Havlíčkova Pardubice „No Strings Orchestra“.

Ve 14:00 hod. bude zahájen bohatý program v cílové rovině Pardubického závodiště. Na diváky čekají ukázky koňského fotbalu, starokladrubští vraníci ve čtyřspřeží, drezuře i policejní službě, ukázky westernových disciplín a poprvé před veřejností také steeplechase dostih shetlandských pony. Se šesticí koní se představí Miloslav Simadl, který s nimi pracuje v absolutní volnosti a využívá k tomu přirozenou komunikaci s koňmi. Součástí tohoto programu bude také vyhlášení nejkrásnějšího koně výstavy. Patronem této soutěže je Slavia pojišťovna. A úplný závěr bude patři formanské jízdě, která bude už pozvánkou na nedělní Okresní dožínky, pořádané Okresní agrární komorou Pardubice. Z koňského programu budou v neděli pokračovat výstavy plemene hafling a v lesíku se pak uskuteční Mistrovství ČR v ovladatelnosti s kládou.

Koně v akci program před tribunami 11.9.
« z 3 »

Vraťme se ale ještě do sobotního programu. Pro dětské návštěvníky budou připravena různá stanoviště, za jejichž splnění si děti budou moct na řemeslném jarmarku „Řemesla jinak“ vyzvednout stříbrný peníz a tovaryšský list. Zde bude také s historickou hudbou vystupovat muzikant Jan Venas. V podvečer se bude konat Mistrovství ČR v těžkém tahu. Děti budou mít příležitost projet se na koních a pro všechny jsou připraveny projížďky kočáry po dostihové dráze. Bude toho ale mnohem víc.

Po celý víkend bude probíhat výstava zemědělské techniky i hospodářských zvířat a prezentovat se budou malé pivovary – samozřejmě s ochutnávkou svých produktů. V Dostihovém klubu bude instalována výstava malíře obrazů koní Daniela Havla a v tiskovém středisku oblíbená výstava o Velké pardubické. Ve vestibulu hlavní tribuny se budou prezentovat odborné střední školy – ta z Velké Chuchle s sebou přiveze i dostihový trenažer.

Vstupenky se prodávají na sobotu. Jejich zakoupení v online prodeji na webu závodiště www.zavodistepardubice.cz má hned dvě výhody – ceny jsou nižší a návštěvníci výstavy se vyhnou případnému čekání u pokladen v den konání akce. Kromě základního vstupného a zlevněných vstupenek pro děti a seniory jsou v nabídce také výhodné rodinné vstupenky pro dva dospělé a až tři děti. Na nedělní dožínky je vstup zdarma.

Kompletní program výstavy je k dispozici na www.zavodistepardubice.cz/kone-v-akci.

Zdroj a foto: Dostihový spolek a.s.

 
 
 • V příspěvkových organizacích kraje budou jezdit vozidla s plug-in hybridním pohonem…
 • Pardubice – Pardubický kraj nyní vyhlásil veřejnou zakázku na pořízení šesti vozidel s plug-in hybridním pohonem. S pomocí evropské dotace chce tato nízkoemisní

   
   
 • Matoušková: Mapujeme veškeré zdravotnictví v kraji…
 • Pardubice – Pardubický kraj v čele s náměstkyní hejtmana Michaelou Matouškovou zahájil práce na Střednědobé koncepci zdravotnictví a Koncepci lůžek následné péče pro období

   
   
 • 25 kolegů z Pardubic darovalo společně plazmu, peníze poslali na charitu…
 • Pardubice – Přispět nemocnému chlapečkovi svého kolegy se rozhodla parta přátel z pardubické společnosti Edera. Každý ve firmě, kdo mohl, přišel

   
   
 • Strážníci pomáhali řidičům, i odstraňovat nebezpečí…
 • Pardubice – Udržovat město bezpečné je přímo práce našich strážníků. A nezahrnuje to jen stíhání zločinců a rychlých kol na

   
   
 • Do Hronovické míří další Nejúspěšnější sportovci Pardubicka…
 • Pardubice – Již za necelý týden budou odtajněna jména dalších držitelů titulu Nejúspěšnější sportovec Pardubicka. Veřejnost radnici zaslala celkem 62