Chinaski měli ve Svojšicích energie na rozdávání. Atmosféru speciálního koncertu pod širým nebem nezkazil ani déšť…

Svojšice – „Nic není jako dřív. Nic není jak bejvávalo.“ Úvod z písně Drobná paralela jako kdyby charakterizoval celý sobotní koncert populární skupiny Chinaski v přírodním amfiteátru ve Svojšicích u Přelouče.

Unikátní akce s omezenou kapacitou

Unikátní akce pod širým nebem, která musela kvůli riziku šíření onemocnění koronavirem omezit kapacitu na 500 diváků, byla v pořadí 160. vystoupením této partičky v nové sestavě. „Takže jsme v podstatě stále nadějná, začínající kapela,“ usmíval se zpěvák Michal Malátný, na němž bylo od první minuty svojšické „štace“ vidět, jak moc si živé hraní před publikem po pauze vynucené hrozbou pandemie covidu-19 užívá.

Kapela sázela jeden hit za druhým

„V březnu už jsem se smiřoval s tím, že budeme mít pro letošek utrum,“ přiznal Michal Malátný, který měl se svými novými „kumpány“ pozitivní energie skutečně na rozdávání.

Ve Svojšicích s ní Chinaski opravdu nešetřili. Poctivě sázeli jeden hit za druhým, jako například pecky Vrchlabí, Víno, Klára, Kapradí, Láska a data, Stížnost, Zadarmo, Stejně jako já, Punčocháče, Dlouhej kouř či 1970. A protože bylo zjevné, že na sobotní koncert dorazili především věrní fanoušci, které neodradila ani nepříznivá předpověď počasí, vytvořila se v areálu ojedinělá atmosféra.

Mimořádné setkání ve výjimečné době

Oba tábory, na pódiu i pod ním, si viditelně společné chvíle chtěly užít a byly si dobře vědomy toho, že jde o mimořádné setkání ve výjimečné době. „Milí Svojšičtí, je nám s vámi skvěle,“ opakoval několikrát během večera Michal Malátný a zdůraznil, jak si celá kapela váží toho, že lidé dorazili navzdory okolnostem, které pro akce tohoto typu nejsou zrovna nejpříznivější.

A přestože i na dešťovou přeháňku k závěru sobotního koncertu došlo (Michal Malátný se tak dlouho ptal, jestli už prší, až to vypadalo, že si ji snad vymodlil), muselo se většině svojšického obecenstva speciální vystoupení skupiny Chinaski líbit. Malátný a spol. totiž podali výborný výkon a současně předvedli, jak se má hrát na plný plyn i ve chvíli, kdy před sebou neměli z objektivních příčin takový početný „kotel“, na jaký třeba byli původní členové kapely z předchozích let zvyklí.

Foto: www.chinaski.cz

  •  
  •