Chemická průmyslovka dodala první hektolitry dezinfekce…

Pardubice – Střední průmyslová škola chemická v Pardubicích je sice bez žáků, ale intenzivně se zde pracuje. V současné době škola vyrábí dezinfekci na ruce, která je určena pro složky Integrovaného záchranného systému a poskytovatele zdravotních a sociálních služeb. O distribuci se stará Pardubický kraj. Školu navštívil radní pro školství Bohumil Bernášek.

„Chtěl bych poděkovat panu řediteli Ptáčkovi a jeho kolegům, že se jim podařilo zorganizovat výrobu nedostatkové dezinfekční emulze, která pomáhá v boji s koronavirem. Díky certifikaci a povolením, které průmyslová škola má, může být roztok distribuován krajským složkám. K dnešnímu dni bylo vyexpedovány čtyři tisíce litrů dezinfekčního roztoku,“ sdělil Bohumil Bernášek. 

Obří kontejnery na výrobu našly místo v tělocvičně, kde se za normálních okolností vyučují bojové sporty. Dezinfekce se skládá z lihu, peroxidu vodíku, glycerolu a vody a pracovníci školy ji míchají ručně.    

Chemická průmyslovka dodala první hektolitry dezinfekce
« 1 z 7 »

„Materiálu máme v tuto chvíli dost, abychom mohli vyrobit avizované množství (1000 litrů). Máme však kapacity i na větší množství, a pokud to bude možné, navýšíme výrobu. Vše je však závislé na dodávkách surovin. Ty prozatím máme, zejména díky tradičním partnerům školy z výrobní sféry,“ sdělil ředitel SPŠCH Jan Ptáček.

Škola před několika dny poskytla krajským institucím instrukční text týkající se desinfekce a desinfekčních prostředků.  

„Je potřeba si zejména mýt důkladně ruce a dezinfekci používat v přiměřené míře. Nadmíra užívání dezinfekce může způsobit vysoušení kůže,“ poradil na závěr Jan Ptáček

Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •