Cesta z baru ve stylu Takešiho hradu

Pardubice – Dopít, zaplatit,  rozloučit se a odejít. Tak by ve zkratce měl vypadat odchod z restaurace nebo z baru. Ne každému tento poklidný způsob vyhovuje. Tak třeba v pátek mohli inspirativně zapůsobit účastníci fotbalového šampionátu. Právě jejich sportovní umění si chtěl mladík také vyzkoušet.

Cestou noční ulicí kopal do reklamních poutačů, které cestou potkal.. Nabuzen svým výkonem chtěl tento výstup ještě vyšperkovat sestavou na dětské atrakci. Na ní se chvíli houpal a pak ji zaházel hlínou z nedalekého květináče. Celou one man show ukončili strážníci, kteří dvaadvacetiletého mladíka zastavili, vyzvali k úklidu a nakonec mu za jeho půlnoční rej dali pokutu. 

O něco hůř dopadl o den později devatenáctiletý mladík. Tomu se cesta po chodníku zdála příliš nudná, proto se rozhodl, že svou cestu z baru pojme jako Takešiho hrad – vše, co jde přelézt, zdolej. Několikametrová zeď byla slušnou výzvou. Cesta nahoru proběhla v pořádku, jenže seskok dolů překvapil svou výškou. Dopad byl bolestivý a mladík volal o pomoc. O půl čtvrté ráno si jeho zoufalého volání všimla jedna z obyvatelek přilehlého domu, která zavolala strážníky. Ti už jen potvrdili, že si mladík stěžuje na silnou bolest nohou, na které se nemůže postavit. Příjezd záchranářů byl tedy nezbytný a mladý lezec skončil v jejich péči. 

Autor: Mgr. Lucie Klementová – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice


Srdce z lásky sprejuju

Bylo to svérázné vyznání lásky. Zamilovaným nešťastníkem byl třicetiletý muž, který své city vyjádřil na fasádu parkovacího domu. Zatímco princi z pohádky stačila ohořelá louč, náš hrdina to pojal moderně ve stylu street artu. Popadl zelenou a červenou barvu a nasprejoval velké srdce. Jeho kreativní chvilka nezůstala bez povšimnutí a strážníci byli obratem vyrozuměni.

Pátrání po autorovi bylo rychlé a úspěšné. Bleskovému dohledání pomohla i zvolená budova, kde jedinou přístupovou cestou bylo schodiště. Láskou a bohužel i jinou návykovou látkou opojený muž se chvíli rozmýšlel, zda k útěku použít střechu nebo schody, ale nakonec si uvědomil marnost situace a z plánovaného útěku sešlo. Strážníkům předložil barevné spreje i přiznání, že chtěl vyznat lásku někomu z divadelního souboru. Pro mnohá romantická gesta mají strážníci pochopení, ale v tomto případě se jednalo o trestný čin. Autor barevného srdce proto skončil v rukou státní policie.

Autor: Sofie Horáčková, 9.A ZŠ Monressori Pardubice
Dnes za námi na služebnu přišla i žákyně 9. ročníku ZŠ Montessori Sofie Horáčková, která je autorkou druhé zprávy „Srdce z lásky sprejuju". Kromě psaní tiskových zpráv se seznámila i s chodem hlavní služebny a prací strážníků.

Zdroj a foto: Městská policie Pardubice