Češky jsou zlaté! Vítězství českého týmu v prodloužení vystřelila Lédlová…

Čeští hokejbalisté už zlato domů vrátit nemohou, a tak se veškerá tíha zodpovědnosti přenesla na ženský národní výběr. Ve finále Češky nastoupily proti USA, které překvapivě v semifinále skolily favorizovanou Kanadu. Po bezbrankové první třetině se obě mužstva jednou prosadily ve druhé části utkání. Ve třetí třetině se Češky dostaly dvakrát do vedení, Američanky však pokaždé našly odpověď. Prodloužení trvalo pouhých 55 sekund. Pak se prosadila Aneta Lédlová a vystřelila zlato pro Českou republiku!

České hráčky nastoupily do zápasu aktivně a od úvodních minut své soupeřky přehrávaly. Hokejbalistky USA však předváděly velmi pozornou defenzivní práci a mnoho šancí Češkám neumožnily. Tu největší měla v šesté minutě Petra Kvasničková, ale brankářku Carli Bekkeringovou překonat nedokázala. Do kabin se tak šlo po první patnáctiminutovce za bezbrankového skóre.

Do druhé třetiny nevkročily české lvice pravou nohou. Vyloučit se nechala Denisa Křížová a Američanky vůbec první přesilovou hru celého utkání proměnily. Kelly Foleyová byla u pravé tyče zcela osamocená a brankářce Kateřině Zechovské nedala žádnou šanci.

Ve 25. minutě po akci Anety Lédlové vznikly v americkém brankovišti velké zmatky a na zádech ležící brankářka Bekkeringová vůbec netušila, kde se míček nachází. Žádná česká hráčka jej však bohužel za její záda dorazit nedokázala.

Češky tak rozradostnila až o pár chvil později Denisa Křížová, nejproduktivnější hráčka českého výběru na turnaji. Krásně potáhla míček okolo Bekkeringové a v pádu jej zasunula do sítě. Nerozhodný stav pak vydržel až do konce prostřední části zápasu.

Vstup do závěrečné třetiny vyšel Češkám parádně. Kateřina Němcová dělovkou z velké dálky využila přesilovou hru a české reprezentantky se ocitly poprvé ve vedení. To jim ale vydrželo jen 46 sekund, než zápas opět vyrovnala Danielle Strohmierová.

Pak se ovšem znovu dostaly ke slovu Češky, kterým vedení velmi rychle vrátila zpět Lucie Kubínová přesnou ranou k tyči. Nahecované Američanky však nehodlaly složit zbraně a bylo jasné, že budou národní tým ještě pořádně zlobit.

Pouhá minuta a dvě sekundy dělily české ženy od zlatých medailí, když Tipsport arenu umlčela vyrovnávacím gólem z dorážky Tiffany Pfundtová. Jelikož zbytek základní hrací doby rozhodující branku nepřinesl, ke slovu se dostalo prodloužení.

Prodloužení netrvalo ani minutu a většina z 3 256 diváků v Tipsport areně zvedala ruce nahoru. Před brankou se prosadila Aneta Lédlová a zajistila české reprezentaci před rekordní návštěvou historicky první zlaté medaile!

Ohlasy

Karel Manhart (trenér České republiky): Je to něco úžasného, před těmi lidmi jsme mistři světa! Vyhrát doma před takovou kulisou, to je neuvěřitelné. Myslím si, že až časem nám to dojde úplně. Jsem rád za holky, jak si to užívají, to je nádherný.

Gwen Ranquistová-Lemieuxová (trenérka USA): Ve finálovém zápase jsme si stříbrné medaile uhráli ve velkém stylu, hned třikrát jsme dokázali umazat náskok soupeře. Holky se soustředily celé utkání, bojovaly střídání za střídáním a držely se našeho plánu. Jsem na ně hrdá a šťastná za zisk stříbrných medailí.

 

Zdroj: Mistrovství světa v hokejbale 2017
Foto: www.pardubice2017.com