Český a slovenský Lions Club přispěl dvěma místním TyfloCentrům…

Pardubice – O víkendu se krajské město stalo hostitelem zástupců českého a slovenského Lions Clubu, který tu pořádal svůj výroční konvent a volil nového guvernéra. Výtěžek galavečera pak putoval na podporu organizací, které se starají o zrakově postižené.

„Delegáti konventu měli kromě oficiální jednací části připravený bohatý program od návštěvy dostihů, po exkurze v divadle, v pivovaru, nebo plavbu lodí po Labi. Vstupné z galavečera v kulturním domě na Dukle pak organizátoři z pardubického a z hradubického klubu rozdělili mezi TyfloCentra v Pardubicích a v Hradci Králové,“ uvedl 1. náměstek hejtmana Roman Línek, který jako jeden ze zakládajících členů Lions Clubu Pardubicích převzal nad galavečerem záštitu.

Kdo to jsou vlastně ti “lioni”

Lionské hnutí patří k nejširší pomocné organizaci na světě. Základním posláním lionů je pomáhat jiným lidem v nouzi. Oficiálním mottem a vůdčí myšlenkou asociace je prosté „Sloužíme (We Serve)“. Bez ohledu na jazyk, kterým hovoří, na společenské postavení, politické názory a náboženství, jež vyznávají, věnují se všichni Lioni tomu, aby vyhledávali potřebné a pomáhali jim. Hlavním úkolem současnosti je v širokém mezinárodním měřítku bojovat proti slepotě s cílem preventivních opatření a léčbou zraku na celém světě.

Lions Club Pardubice do dnešních dnů věnoval na charitativní činnost přes 2,5 milionu korun. Jeho současným prezidentem je Alexandr Krejčíř. Prezidentkou vloni vzniklého  hradubického klubu je Ludmila Ministrová.

Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •