Celá Nemocnice Pardubického kraje otevře své dveře…

KRAJ – Všech pět pracovišť Nemocnice Pardubického kraje, tedy Pardubická, Chrudimská, Svitavská, Orlickoústecká i Litomyšlská nemocnice, otevře v pátek 31. května 2019 od 9 do 12 hodin dveře veřejnosti i školákům.

Jednotlivé nemocnice nabídnou návštěvníkům pestrý program zahrnující preventivní vyšetření, prohlídky oddělení nebo edukativní stanoviště pro žáky a studenty. Akce se koná při příležitosti Dne Pardubického kraje, který se uskuteční taktéž 31. května v Pardubicích.

Stejně důležitým posláním nemocnice je vedle léčby i osvěta. Cílem Dne otevřených dveří, který se vůbec poprvé koná ve všech pěti nemocnicích v jeden den, je tedy nabídnout širokému spektru veřejnosti především informace o prevenci a o tom, jak správně pečovat o své zdraví,“ řekl generální ředitel Nemocnice Pardubického kraje Tomáš Gottvald.

Každá z nemocnic má přichystaný vlastní program. V Litomyšli tak budou moci návštěvníci kromě jiného využít například kosmetické poradenství, ve Svitavách si užít masáž šíje od studentů tamní Střední zdravotnické školy, v Chrudimi se naučí správnou dentální hygienu, v Ústí nad Orlicí se mohou nechat otestovat na virus HIV a v Pardubicích se podívat na ukázky kinezio tejpování. Mezi stálicemi, které však nebudou chybět v žádném z programů, je například nácvik kardiopulmonální resuscitace, prohlídky některých oddělení nebo bezplatná vyšetření.

Zdroj: Nemocnice Pardubického kraje
Foto: ilustrační redakce Pardubice ŽIVĚ

  •  
  •