Část přivaděče u Českých Libchav je opravená

Orlickoústecko – Před několika dny byla dokončena oprava silnice II/312 z Českých Libchav do Rozsochy. Přibližně tříkilometrový úsek, který je veden mezi přivaděči na dálnici D35 se dočkal kompletní modernizace, která je patrná řidičům na první pohled. V některých místech byla silnice kvůli velké dopravní zátěži silně poškozená. Práce vyšly kraj na 47 milionů korun bez DPH.

„Silnice II/312 je dlouhodobě zatížena osobní i nákladní dopravou a byla ve velmi špatném stavu. Proto jsme se do její modernizace pustili hned, jak to bylo možné. Komunikace získala nové bezpečnostní prvky, kvůli zvýšení komfortu pro řidiče se také v některých místech lehce upravila šíře vozovky v zatáčkách. Přibyla například také nová svodidla a obnoveno bylo dopravní značení," uvedl náměstek hejtmana zodpovědný za dopravu Michal Kortyš.

Modernizace silnice je součástí většího celkové obnovy silnice II/312 v trase v trase Choceň – České Libchavy. „Do třetího čtvrtletí příštího roku bychom rádi dokončili práce na celé trase, která byla mimo jiné z důvodu souběhu více investičních akcí do silniční infrastruktury a zajištění objízdných tras rozdělena na více samostatných úseků. Modernizace celé trasy vyjde na necelých 204 milionů korun bez DPH. První úsek z Českých Libchav do Rozsochy stál 47 milionů korun bez DPH. Zároveň byly zahájeny práce také na dalším úseku z Chocně přes Hemži až do Mostku, který měří přibližně 3,5 kilometru a jeho modernizace vyjde na 55 milionů korun bez daně. Tato část by měla být hotová do konce letošního roku," řekl hejtman Martin Netolický s tím, že posledním úsekem modernizace silnice II/312 je propojení dvou předchozích, a to z Mostku do Rozsochy v délce 5,5 kilometru. Tam by měl být opravován v průběhu roku 2024.

Silnice II/312 patří k důležitým silničním tahům v kraji, protože je budoucím přivaděčem k dálnici D35. Na dálnici přivede dopravu z oblastí Choceňska a Žamberecka. Důležitá je ale také pro regionální dopravu.

Více informací o realizovaných i připravovaných dopravních stavbách najdete na dopravním portálu Pardubického kraje na internetové stránce doprava.pardubickykraj.cz.

Autor: Mgr. Dominik Barták
Zdroj a foto: Pardubický kraj