Čas pro přihlášku do Burzy filantropie 2022 se krátí

KRAJ – Brzo začne další ročník oblíbené Burzy filantropie, na které se neziskové organizace snaží získat prostředky od dárců z řad podnikatelů a veřejné správy na různé prospěšné projekty. Pro okresy Chrudim a Pardubice je uzávěrka přihlášek 22. dubna a pro Svitavy a Ústí nad Orlicí 29. května o půlnoci.

„Tento úspěšný projekt Pardubického kraje a Koalice nevládek Pardubicka oslaví letos už 10 let. Za tu dobu podpořil celkem 403 projektů a součet všech darů za tuto dobu činí přes 14 milionů korun," říká radní Pardubického kraje pro sociální péči a neziskový sektor Pavel Šotola. „Navíc naučil neziskovky dobře promýšlet projekty a umět obhájit před panelem donátorů a na druhou stranu dal záruky dárcům, že podrobně vidí, co podporují a mohou si být jistí, že se jejich peníze neztratí a pomohou dobré věci," dodává radní.

Formuláře s elektronickými přihláškami do všech 4 okresů Pardubického kraje najdou zájemci zde: http://www.burzafilantropie.cz/pardubickykraj/burza-2022/prihlasovaci-formular/

„V letošním roce máme na Burze filantropie dvě noviny. Tou první je kategorie Burza filantropie hledá "nováčky". Na každou burzu postoupí vždy minimálně jeden nováček, tedy organizace, která na burze nikdy neprezentovala svůj projekt. A druhou novinkou je navýšení maximální možné částky, o kterou mohou organizace žádat, až do 75 tisíc korun," informuje ředitelka Koalice nevládek Pardubicka Jana Machová.

Autor: PhDr. Zuzana Nováková – oddělení komunikace Pardubický kraj
Zdroj a foto: Pardubický kraj