Čas na první dárek – koncert s Martinem Chodúrem…

Pardubice – Vítěz historicky prvního ročníku Česko Slovensko hledá SuperStar představí společně s Komorní filharmonií Pardubice svůj projekt vánočních písní, koled a populárních světových melodií. Repertoár koncertu vychází z nedávno vydaného alba Martina Chodúra Hallelujah. Program večera bude ale obohacen i o další skladby. V předvánočním čase jej zpěvák uvede spolu se třemi orchestry v republice. Komorní filharmonie Pardubice je jedním z nich.

Čas na první dárek – takový je název koncertu, kterým zpěvák spolu s Komorní filharmonií Pardubice potěší posluchače Sukovy síně Domu hudby v adventním čase.

Natočením vánočního alba s šedesátičlennou Janáčkovou filharmonií Ostrava si zpěvák splnil sen. Na vánoční repertoár se soustředil především proto, že po narození syna pro něj koledy dostaly hlubší význam. „Koledy a vánoční písně jsou součástí naší společné kultury a je důležité, abychom je uchovali i pro další generace. Slyšet je doopravdy, v té krásné atmosféře svátků, je nenahraditelné. Právě tomuto pocitu se chci přiblížit na tomto albu i na svých vánočních koncertech,“ říká Martin Chodúr, který se na písních podílel rovněž textově a aranžérsky. Na koncertě zazní skladby z Francie, Británie, Ameriky, ale také z Čech a Moravy. Posluchači uslyší i známou Cohenovu skladbu Hallelujah, po které je celé Chodúrovo album pojmenované.

Koncert diriguje Marek Štilec. Hodí se jistě připomenout také spolupráce Martina Chodúra s manažerem Janem Adamem, který je pardubickým rodákem a dlouhá léta zde žil.


Kdy & kde: středa 12. 12. 2018 v 19.30 hodin, Sukova síň Domu hudby v Pardubicích
Program: vánoční písně, koledy a populární světové melodie
Účinkující: Martin Chodúr – zpěv / Komorní filharmonie Pardubice / Marek Štilec – dirigent

Koncert z cyklu Máme hosty.

Koncert je vyprodaný.

Zdroj a foto: Komorní filharmonie Pardubice

  •  
  •