Bývalý obchodní dům PRIOR čeká prodej a rekonstrukce. Tesco rozdává výpovědi…

Pardubice – Dnes již bývalý obchodní dům PRIOR jakožto první “obchoďák” Pardubicka otevřený roku 1974, bude měnit majitele a projde rozsáhlou rekonstrukcí.

“Stejně jako v případě našich dalších dnes již bývalých obchodních domů se jedná o budovu bývalého Prioru. V souladu s dlouhodobou strategií společnosti ohledně další využití a rozvoje obchodních domů se Tesco rozhodlo prodat budovu svého obchodního domu v Pardubicích.” informoval Václav Koukolíček z oddělení komunikace Tesco Stores ČR a. s.

Obchodní dům Tesco Stores ČR a. s. v Pardubicích bude v provozu pro zákazníky až do neděle 6. 10. 2019. Následně dojde k převozu zboží a kompletnímu uzavření provozu z důvodů plánované rekonstrukce. Tu by měl nový majitel zahájit v listopadu 2019.

V rámci této přestavby dojde i ke kompletní přestavbě obchodu s potravinami, který zde jako jediný zůstane. Plánované otevření tohoto nového obchodu je nyní stanoveno předběžně na září 2020.

TESCO City / bývalý obchodní dům PRIOR Pardubice
« 1 z 5 »

Co bude se zaměstnanci obchodu Tesco?

“Vzhledem k absenci dalších obchodů Tesco v Pardubicích nejsme schopni stávajícím zaměstnancům zajistit jiné pracovní uplatnění v rámci sítě Tesco. Zaměstnancům jsou nabídnuty volné pracovní pozice na provozovnách v rámci ČR.”

“Zaměstnanci budou osloveni při znovu otevření provozovny v roce 2020 a bude jim nabídnuta možnost spolupráce na novém formátu provozovny. Všem dotčeným kolegům poskytneme veškerou podporu při hledání nového pracovního uplatnění. O této skutečnosti jsme je informovali s dostatečným časovým předstihem.”

“Aktuálně je v pracovním poměru 128 kolegů, kdy 2 kolegové se rozhodly přestoupit na jinou provozovnu. Ostatní kolegové budou ukončení na výpověď z organizačních důvodů.” sdělil Václav Koukolíček

Obchodní dům PRIOR Pardubice
« 1 z 11 »

Jak je na tom samotný prodej budovy bývalého obchodního domu PRIOR?

“Jsme ve finální fázi jednání o prodeji. Momentálně nemůže zveřejňovat bližší informace.” dodal Václav Koukolíček z oddělení komunikace Tesco Stores ČR a. s.


Z historie obchodního domu PRIOR Pardubice

Prvnímu obchoďáku Pardubic bylo 7. dubna 53let (od rozhodnutí)! Tento architektonický povedený kousek byl postaven v Pardubicích na místě bývalých kasáren. Obchodní dům postaven za 60 mil Kčs s plánovaným obratem 280 mil.Kčs. Prodejní plocha 5850 m2. Původní stavba je do dnes celkem zachovalá a napčíklad výtahy a eskalátory jsou stále na stejném místě jako před 53 lety.

Obchodní dům PRIOR v době stavby 1974 / Archiv OD Pardubice

Dne 23. srpna roku 1974 byl PRIOR otevřen podle projektu architektky Žertové z Brna. Roku 1992 jej koupila americká firma KMART. Roku 1996 zakoupila anglická firma TESCO. Roku 2008 propojen s novým obchodním centrem AFI Palác. V roce 2015 AFI Palác prodán a přejmenován na Atrium PALÁC Pardubice.

Zdroj: redakce Pardubice ŽIVĚ, Tesco Stores ČR a. s.
Foto titulní a galerie: redakce Pardubice ŽIVĚ
Foto archívních fotografií zdroj Facebook

  •  
  •