„Byl to večer, na který se nezapomíná,“ řekl primáš Hradišťanu Jiří Pavlica. Benefice pro školu SVÍTÁNÍ vynesla 143.450 korun…

Pardubice – Celkem 143.450 korun vynesl společný charitativní koncert Nadace Lenky a Romana Šmidberských, který se uskutečnil v pondělí 26. listopadu 2018 v beznadějně vyprodaném Východočeském divadle v Pardubicích.

Své umění tu předvedla hudební skupina Hradišťan v čele s Jiřím Pavlicou, pěvecký sbor Continuo pod vedením Lucie Gregorovič Fárové a bubeníci z Muzikoterapeutického souboru Mlima Jua ze Základní školy a Praktické školy SVÍTÁNÍ, kam směřoval výtěžek z celé akce.

„Děkujeme všem, kteří tuto akci jakýmkoliv způsobem podpořili. Škola SVÍTÁNÍ je v Pardubicích přijímána velice hezky. Možná to někdy vypadá, že vlastně nic nepotřebujeme, ale ono tomu tak není. Nyní intenzivně sháníme peníze na nový svozový autobus,“ řekla ředitelka Základní školy a Praktické školy Miluše Horská, která je současně místopředsedkyní Senátu Parlamentu České republiky.

„Naše Nadace se školou SVÍTÁNÍ spolupracuje dlouhodobě. Podporujeme ji jako organizaci, jejíž práce si velmi vážíme, protože zblízka známe jednotlivé příběhy a potřeby dětí a klientů Svítání. Mnozí z nich jsou i našimi klienty, k nim směřuje naše podpora. Vnímáme současnou nejvyšší potřebu školy Svítání, kterou je snaha zakoupit nový svozový autobus. Do sbírky jsme se zapojili už v loňském roce a i nyní chceme v pomoci pokračovat. Nadace vyčlenila z vlastních prostředků 100.000 korun na tuto sbírku a při příležitosti Charitativního koncertu Hradišťanu a Continua, který jsme uspořádali, jsme oslovili i další partnery, především partnery Svítání, aby se k projektu připojili. Jejich zásluhou se tak částka navýšila na 132.000 korun a charitativní záměr podpořil i Hradišťan a sbor Continuo svými 10.000 korunami. Hosté koncertu měli možnost symbolicky přispět zakoupením programu, kdy výtěžek rovněž putoval do kasičky veřejné sbírky. Celkově jsme tedy večerem přispěli škole Svítání částkou 143.450 korun, uvedla Lenka Šmidberská, ředitelka Nadace Lenky a Romana Šmidberských. „Přejeme Svítání mnoho zdaru a především brzké zakoupení nového svozového autobusu, doplnila Lenka Šmidberská.

„Chtěla bych poděkovat Hradišťanu, že přijal naše pozvání a splnil nám tak přání zazpívat si na jevišti Východočeského divadla po jeho bohu. Máme velkou radost, že se tento večer podařilo uskutečnit. Při patnácté sborové sezoně je to krásný dárek k narozeninám Continua,“ dodala Lenka Šmidberská, jež je zároveň členkou sboru.

„Byl to jeden z večerů, na který se nezapomíná. Měli jsme z něj krásný dojem. Děti ze SVÍTÁNÍ byly úžasné. Hezky jsme si s nimi společně zahráli,“ prohlásil primáš souboru Hradišťan Jiří Pavlica. „Myslím, že se celý večer moc povedl. Svědčil o tom i fakt, že diváci více než dvě hodiny bez přestávky vydrželi sedět v sále, kromě toho, že párkrát vstali a zatleskali vestoje. Jsem přesvědčen o tom, že pochopili, o jaké hodnoty tu jde. Tato akce měla rozhodně velký smysl,“ uzavřel Jiří Pavlica.

Zdroj a foto: Základní škola a Praktická škola SVÍTÁNÍ o.p.s.

  •  
  •