BusLine s výpomocí dalších dopravců zredukuje neodjeté spoje na polovinu

Pardubice – Na základě úterního jednání hejtmana Martina Netolického a náměstka hejtmana pro oblast dopravy Michala Kortyše se ve středu ráno konalo další jednání s dopravcem BusLine o vývoji zajištění regionální autobusové dopravy ve čtyřech oblastech, které společnost obsluhuje. Kraj velmi intenzivně jedná s dalšími dopravci o možné výpomoci, a pokud vše půjde podle představ, tak by se v pondělí měl počet neodjetých spojů zredukovat na polovinu.

„Děláme maximum, co je v našich silách, tlačíme na společnost BusLine, aby vše uvedla co nejrychleji do stavu, který odpovídá uzavřené smlouvě. Zároveň obvoláváme další dopravce, zda jsou nám schopni a ochotni pomoci a některé turnusy místo společnosti BusLine zajistit. Momentálně to vypadá, že bychom mohli od pondělí snížit počet neodjetých spojů na polovinu. Věřím, že se nám to společnými silami podaří," uvedl Michal Kortyš.

Podle hejtmana Martina Netolického zároveň kraj bude na společnosti uplatňovat sankce. „V úterý jsme definovali jasné a nepodkročitelné podmínky směrem k dopravci. Stávající situaci považuji za šlendrián a flagrantní porušení smlouvy, protože dopravce věděl dlouho dopředu, že v neděli 12. června začíná zajišťovat autobusovou dopravu ve čtyřech oblastech. Smlouva hovoří jasně a smlouvy jsou od toho, aby se dodržovaly. Proto budeme po společnosti BusLine požadovat úhradu sankcí dle sankčního mechanismu, se kterým společnost při podpisu smlouvy souhlasila. Vím, že cestujícím sankce nepomohou, ale my rozhodně nemůžeme zavírat oči. Jakmile bude situace stabilizovaná, tak budeme po společnosti BusLine požadovat, aby připravila pro své cestující jako omluvu za stávající situaci určitý bonus například v podobě krátkodobého odpuštění jízdného," řekl hejtman Netolický.

Autor: Mgr. Dominik Barták
Zdroj a foto: Pardubický kraj