Burzy filantropie přinesly neziskovkám už více než 10 milionů korun…

Pardubice – Pardubický kraj a Koalice nevládek Pardubicka se v roce 2012 inspirovaly televizním Dnem D a na zkoušku uspořádaly setkání veřejného a podnikatelského sektoru, aby získaly podporu pro prospěšné projekty neziskových organizací. Myšlenka se ujala, dostala název Burza filantropie a letos v říjnu dokonce její zisky překročily magickou hranici.

„Na Burze filantropie v Poličce jsme překročili hranici 10 milionů korun od zahájení tohoto projektu před osmi lety. Mezitím jsme tímto systémem spolupráce inspirovali i některé další kraje a partnerské regiony v zahraničí a v roce 2016 jsme ve Vídni získali mezi 280 přihlášenými projekty 3. místo za nejlepší sociální inovaci,“ říká radní pro sociální péči a neziskový sektor Pavel Šotola, který stál u vzniku této myšlenky spolu s Koalicí nevládek Pardubicka.

„V roce 2011 jsme se pustili do prvních pilotáží a burz filantropie „nanečisto“, aby si jak zástupci podnikatelské sféry, tak neziskových organizací a veřejné správy vyzkoušeli své role. Čekalo nás postupné vytváření pravidel a mantinelů burzy. Vše se usadilo a v roce 2018 se webové stránky Burzy filantropie dočkaly dokonce i anglické verze,“ přiblížila vývoj projektu Jana Machová, ředitelka Koalice nevládek Pardubicka.

Každoročně se Burza filantropie koná v každém okresu kraje, v Pardubicích bývají i dvě do roka. Díky tomu, že přihlašovatelé představují svůj projekt přímo před donátory, mají šanci zvýraznit jeho kvality i potřebný dopad na místní komunitu. Získávají tak prostředky například pro práci s hendikepovanými, seniory, znevýhodněnými dětmi a podobně. Nechybějí ani podpořené projekty z oblasti kultury či životního prostředí. Na poslední burze v Poličce získaly podporu třeba projekty pro muzikoterapii v denním stacionáři v Litomyšli, svoz dětí ze znevýhodněných rodin do klubu Bonanza Vendolí nebo zážitkový pobyt pro rodiny s dětmi s handicapem a mnohé další.

Své letošní putování po Pardubickém kraji zakončí dobročinný projekt ve středu 23. října již po osmé v Ústí nad Orlicí. Místem konání bude opět Hotel UNO.

Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •