Budováním protipovodňových opatření trpí silnice v okolí Rybníka. Kraj chce žádat Povodí Labe o příspěvek na opravy…

Pardubice – Až do příštího roku by měly trvat práce na protipovodňových opatřeních na řece Třebovce, konkrétně v úseku Třebovice – Česká Třebová. S touto investicí Povodí Labe za 440 milionů korun souvisí také poškození příjezdových komunikací. O jejich opravě chce Pardubický kraj jednat ještě před dokončením stavby právě s investorem stavby.

„V září jsme jednali se starostou Rybníka o tom, že bude nutné po dokončení této velké investice opravit komunikaci, která nebyla připravena na těžkou nákladní dopravu mířící na stavbu. Stejně jako v případě poškozených silnic při stavbě dálnice D35 chceme na investorovi, kterým je v tomto případě Povodí Labe, uplatňovat spoluúčast na opravě komunikace,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Pardubický kraj je pro tyto případy připraven, jelikož disponuje daty o stavu komunikace před zahájením stavebních prací. „Tento postup rozhodně není ojedinělý. Naše Správa a údržba silnic má jasné podklady o stavu silnice před zahájením prací a budeme mít i data po dokončení. Bude tedy jasné opotřebení při stavbě. Povodí Labe při zahájení prací přislíbilo, že s opravou silnice počítá. Věřím, že nebude problém se domluvit,“ řekl náměstek hejtmana pro oblast dopravy Michal Kortyš.

Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •