Březnový Natura Park…

Pardubice – Ekocentrum PALETA hlásí v březnu rekordní počet akcí všeho druhu, těšit se můžete na hry, cvičení, zpívání či besedy. A milovníky cestování jistě potěší tři cestovatelské přednášky.

5. března proběhne první z cestovatelských přednášek, a to Gruzie – tajemné království ve stínu Kavkazu. Mohutné hradby Kavkazu střídají nížiny plné vinné révy, polopoušť pak zase břehy Černého moře. O zemi plné kontrastů a překvapení povypráví Michal „Štěpy“ Štěpánek.

Hlavní činností Ekocentra PALETA je ekologické vzdělávání (nejen) dětí a mládeže, které probíhá především prostřednictvím ekologických výukových programů. Jak takový program vypadá? Co všechno při něm děti mohou zažít? Pod pokličku můžete nahlédnout 12. března! Pojďte si do Natura Parku zahrát Simulační hry pro veřejnost a zjistěte, co u nás dělají vaše děti. Připravené budou dvě simulační hry (Africká vesnice a Zelená poušť), obě trvají kolem 60 minut, lze si zahrát pouze jednu z nich, doporučujeme ale obě dvě. Přihlašování probíhá do 10. března.

15. března poznáme společně s Jakubem Kunátem Jordánsko a Izrael, konkrétně oblasti Wadi Rum, Petru, Mrtvé moře, Jeruzalém, Betlém a Eilat. Pojďte si poslechnout zážitky z těchto cest a navštívit vzdálená místa alespoň prostřednictvím fotografií! Vstupné je dobrovolné a akce je baby friendly!

19. března proběhne poslední ze třech slíbených cestovatelských přednášek. Tentokrát budete mít možnost vidět Asii a Balkán očima banátského “jóga – lezce” Ondřeje Landy. O čem všem to bude? O dvouměsíční výpravě vyššími Karpatami s koněm a s mimčem. O trekování na Novém Zélandu, v Japonsku a v Malajsii. O skalách v Kosovu, v Albánii a v rumunském lezeckém ráji Baile Herculane. A o spojovacích můstcích trekkingu, lezení, meditace a jógy…

26. března bude mít v Natura Parku přednášku lektorka Dana Studničková, která poradí, co dělat, Aby záda nebolela, a ukáže cvičení podle Ludmily Mojžíšové. Veškeré cviky je možno si na místě vyzkoušet – v tom případě si však přineste vlastní karimatky nebo deky a vhodné oblečení. Místa není možné rezervovat předem, dorazte tedy včas.

Dále si můžete v Natura Parku zahrát hru Za paní Zimou (cca do poloviny března), vypůjčit různé deskové hry, zazpívat si mantry a bhadžany, vyzkoušet kundalini yogu, poslechnout si muzikoterapeutickou pohádku nebo se zastavit pouze na kávu či na čaj – otevřeno je denně mezi 14. a 20. hodinou.

Více informací naleznete na www.paleta.cz nebo www.natura-park.cz.

  •  
  •