Březnové akce v Natura parku…

Pardubice – Ekocentrum PALETA chystá na březen rozmanitou nabídku akcí pro veřejnost, na výběr jsou zábavné naučné hry, odborná a cestovatelská přednáška nebo akce se zvířátky.

Posledně jmenovaná událost, oblíbené Odpoledne se zvířátky, proběhne 3. 3. Na (nejen) dětské návštěvníky čekají králíci, morčata, potkani, agama či scink. Během akce je možné si obyvatele zookoutku nejen prohlédnout v teráriu, ale také pohladit či pochovat.

A u živočichů ještě chvíli zůstaneme, Ekocentrum PALETA totiž chystá na 6. 3. přednášku s názvem Fascinující osminožci aneb Ze života pavouků. Ondřej Machač prozradí například to, zda jsou tito živočichové nebezpeční, k čemu všemu jim slouží pavučiny či kolik pavouků u nás žije. Není třeba se ničeho obávat, akce je vhodná i pro arachnofobiky.

20. 3. se konají Simulační hry pro veřejnost, během kterých můžete zažít to, co zažívají děti na ekologických programech Ekocentra PALETA. Hry budou dvě – v rámci Africké vesnice zkusíte přežít v zemědělské vesnici v chudé oblasti Afriky, v Zelené poušti zaměříte pozornost na palmový olej. Na každou hru je třeba minimálně 6 hráčů.

Zajímá-li Vás cestování, přijďte si 22. 3. poslechnout přednášku Ladak a Himáčalpradéš: malý Tibet pěšky i na motorce. S Martinem Čadíkem navštívíte například řeky Zanskar a Indus, vystoupíte na vrchol Stok Kangri, prohlédnete si jezero Pangong či údolí řeky Parvati.

31. 3. proběhne Oslava Dne vody. Akce se koná u příležitosti Světového dne vody, který oficiálně připadá na 22. března, v Natura parku se ale bude slavit později. Návštěvníci si vyzkouší lovení vodních živočichů, mikroskopování, pokusy s vodou, ochutnávky různých vod, pouštění lodiček a hru “Za tajemstvím vody”.

Krom toho si mohou návštěvníci každé odpoledne vyzkoušet pátrací hru Co ukážou stopy. Hra je určena především dětem ve věku 5 – 9 let, je o pejskovi ztraceném v zimním lese, o hledání stop zvířat a o tom, jak se jim v zimě žije, a probíhá především ve vnitřních prostorách budovy.

Natura park můžete samozřejmě navštívit i mimo akce. Je otevřeno denně mezi 14. a 20. hodinou.

Více informací naleznete na www.paleta.cz nebo www.natura-park.cz.

  •  
  •