Bojovný výkon nestačil! Tým složený z juniorů s Energií vysoko prohrál…

Karlovy Vary – Mužstvo juniorů, které muselo nahradit hráče A-týmu kvůli zdravotním potížím, na ledě Karlových Varů vysoko padlo. Pardubičtí mladíci na ledě bojovali, ale chyběly jim potřebné zkušenosti. Dynamo tak odjíždí domů bez bodů s výsledným skórem 0:8.

Pardubičtí junioři, kteří v dnešním souboji s Karlovými Vary museli nahradit virem napadené hráče A-týmu, vstoupili do úplného začátku utkání dobře, když se hned ve třetí minutě do šance dostal Šíř, jenž nakonec slibnou možnost neproměnil. O dost zkušenější mužstvo domácích ale dostalo v 7. minutě šanci v podobě přesilové hry, kterou Energetici dokázali využít. Na konci početní výhody se z levého kruhu trefil Petr Koblasa. Zhruba o čtyři minuty později se k teči před Vojtěchem Nečasem dostal jeho vrstevník Adam Křemen, a bohužel pro pardubické mladíky, vsítil svojí první extraligovou branku. Největší šance Dynama přišla v patnácté minutě, Petr Antoníček dokázal ujet Matěji Stříteskému, ale napálil pouze připraveného gólmana Novotného. Po své šanci ovšem Petr Antoníček za brankou domácích fauloval, čímž jim nabídl další přesilovou hru. Západočeši ukázali, že se jedná o jejich disciplínu, Matěj Stříteský prostřelil vše, co mu stálo v cestě a navýšil na 3:0.

Naopak vstup do druhé periody byl žalostný, Dynamo třikrát za sebou rychle inkasovalo. Nejprve skvěle mezi kruhy zamířil Vojtěch Polák, následně Martin Kohout poslal pryč z pardubické svatyně Nečase, kterého nahradil teprve šestnáctiletý Michal Borovička. Uběhlo třináct vteřin a inkasoval i on, do úniku se dostal Tomáš Vondráček, který hbitou střelou na pošesté rozvlnil síť branky Pardubic. Karlovarští pak pokračovali v nátlaku, ale další gól již nepřidali, naopak skórovat mohl Matěj Blümel, jeho střela ale za zády Novotného neskončila.

Poslední dvacetiminutovka se dohrávala v klidnějším tempu. Domácí byli nadále mnohem aktivnějším celkem. Ve 42. minutě byl za podražení poslán na trestnou lavici Michal Rouha, čehož opět využili hráči Energie. Osamocený David Gríger si před brankou Borovičky počínal skvěle, přesnou ranou do horní části branky posedmé rozjásal domácí fanoušky. V padesáté minutě pak Rachůnek opět našel volného Grígera, který se podruhé v zápase zapsal mezi úspěšné střelce. Ke konci souboje se do velkých šancí dostal Ondřej Rohlík, ten ale ani jednou nedokázal Novotného přelstít.

Zdroj a foto: HOCKEY CLUB DYNAMO PARDUBICE a.s. 

  •  
  •