Bohoušek, Blažena a Máňa na procházce…

Pardubicko – „Za domem se nám prochází kráva..“ Taková oznámení v Pardubicích nepřijímáme úplně každý den, ale stalo se. Telefonát přišel v úterý z Černé za Bory krátce po dvacáté hodině a tak se naše noční směna vzápětí seznámila s býkem Bohouškem, krávou Blaženou a teletem Máňou.

Operační středisko Městské policie Pardubice se zase mezitím v rychlosti seznámilo s majitelem zvířat a ten se rovněž dostavil na pole, kde se strážníci seznamovali s jeho kravkami. Na rozdíl od nedávné epizody v Hradci Králové se zahnání hovězího skotu do ohrady zdařilo mírumilovným způsobem.

Kravám se totiž náramně zalíbila světla služebního vozu strážníků. Zajímavá jim přišla natolik, že poslušně následovaly služební vozidla přes pole až zpět k ohradě. Nejvíc rozdováděný noční procházkou byl zjevně býk Bohoušek, kterému se služební vozidla strážníků zvláště zamlouvala. Svou náklonnost dával najevo nejen nadšeným pobíháním kolem. O jedno auto se zkusil podrbat, u druhého nám jazykem důkladně vyleštil zpětné zrcátko.  
Majitel si mezitím na pomoc se zahnáním skotu do ohrady přizval kamaráda. Co strážníci nevěděli, že kamarád je zároveň i řezník. Zato krávy to zjevně věděly naprosto bezpečně a Bohoušek na něj upřel celou svou pozornost. Nebohého pomocníka na uvítanou pošťouchl hlavou. Problém je, že Bohoušek má přes 4 metráky, ve kterých ale nemá ten správný cit. Řezník se po tomto hravém postrčení býčí hlavou nakrátko ocitl na zemi.

Bohoušek, Blažena a Máňa na procházce Černá za Bory
« z 7 »

Tato jediná dramatičtější epizoda se obešla bez zranění a vzápětí se majiteli skotu podařilo rozdováděnou hovězí rodinku nahnat zpět do ohrady. Majitel i hospodářská zvířata museli slíbit, že tyto noční procházky se už nebudou opakovat a strážníci místo zase opustili.

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice

 
 
 • Na Pardubickém závodišti se opět bruslí!
 • Pardubice – Provoz Zimního sportovního parku byl zahájen. Na Pardubickém závodišti se bude od prosince až do února příštího roku

   
   
 • Univerzita Pardubice pozve budoucí studenty na Den otevřených dveří online…
 • Pardubice – Zájemce o studium osloví Univerzita Pardubice letos už pouze online. Plánovaný Den otevřených dveří na všech sedmi fakultách

   
   
 • Ateliéry pro umprumku v Ústí nad Orlicí patří mezi krajské priority v oblasti školství…
 • Ústí nad Orlicí – Hejtman Martin Netolický a radní pro oblast školství Josef Kozel navštívili v pátek město Ústí nad Orlicí.

   
   
 • Opilý řidič zapomněl svítit. Polámaný po skoku z okna zápasil se strážníky i zdravotníky…
 • Pardubice – Mikulášský víkend a strážníci v Pardubicích při něm od pátku do neděle řešili 320 událostí. Policistům strážníci předali dvě

   
   
 • Kraj chce na úpravách haly na Dašické spolupracovat se sportovními kluby…
 • Pardubice – Přestože sportovní hala na Dašické v Pardubicích spadá pod správu přilehlého gymnázia, to jí obvykle využívá jen na hodiny