Bezdomovci si volali sanitku jako taxík…

Pardubice – S problémem se ve čtvrtek večer potýkali operátoři na lince 112. Dvakrát jim tam volala žena, která oznamovala napadení a zranění.

Sanitka již jednou vyjela marně. K dalšímu volání tedy vyjela hlídka strážníků, kteří zjistili následující. Volající byla velmi dobře známá agresivní žena bez trvalého přístřeší, která se dožadovala převozu do nemocnice kvůli několik dní staré modřině. Za přítomnosti hlídky uznala, že žádné ošetření nepotřebuje.

Záchranná služba ale na místo stejně vyjet musela. Během řešení této události se vedle opilé ženy na zem zhroutil její ještě opilejší druh. Toho se při vší snaze nedařilo probudit, uspěl až přivolaný lékař. Jakmile 32letý muž nabyl vědomí, okamžitě se dožadoval podání dalšího alkoholu a vzápětí se pomočil do kalhot. Po tomto výstupu skončil na záchytné stanici.

Ztráty a nálezy. Dvakrát úspěšně

Zapomenutá kabelka v obchodním domě se vrátila majitelům. Tašku odloženou v košíku strážníkům předal nálezce. Zapomněl ji tam manželský pár seniorů. Strážníci kontaktovali jejich dceru a chvíli poté se hlídce už hlásil majitel a tašku si převzal a o chvíli později volala i sama majitelka a připojila poděkování strážníkům, za které jsme rádi a vždy nás potěší.

V druhém případě poctivá nálezkyně na služebnu přinesla nalezenou peněženku. Strážníci i v tomhle případě rychle našli majitele v místě bydliště a ztracenou peněženku i s obsahem předali.

Do třetice už ale šťastný konec nemáme. Ztrátu peněženky, kterou majitelka položila na střechu vozidla, zjistila žena až po ujetí sedmdesáti kilometrů. Bohužel ani hlídka, ani ostraha obchodního centra už peněženku nenalezla a poctivý nálezce se tentokrát zřejmě nenašel.

Ztracená seniorka

Při řešení události se zaběhnutým psem se ke strážníkům na sídlišti Dukla přihlásila 92letá žena. Seniorka uváděla, že se nemůže vrátit domů, velmi obtížně si vybavovala i své jméno, nevzpomněla ani na své datum narození. Strážník postupným rozhovorem zjistil, že žena pravděpodobně bydlí nedaleko a s ženou se vydal hledat domov. Společnými silami se podařilo najít správnou ulici i bytový dům, s dopomocí souseda, který už ženu poznal pak i správný vchod a byt a také kontakt na ženina syna, který si matku přišel převzít.

Zdroj a foto: Městská policie Pardubice

  •  
  •