Bez řidičáku a pod vlivem alkoholu vezl bratra do nemocnice…

SVITAVSKO – Dnes jsme zahájili úkony v trestním řízení proti třiatřicetiletému muži. Ten čelí podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Tohoto jednání se měl dopustit dnes kolem půl druhé ráno, kdy řídil úředně zaniklý osobní automobil z Koclířova směrem na Kamennou Horku a dále měl v úmyslu pokračovat po silnici I/35 až do Svitavské nemocnice. U silnice I/35 byl u odpočívadla zastaven hlídkou Svitavských policistů. Ta zjistila z výpovědi řidiče, že veze do nemocnice svého dvaatřicetiletého bratra, který je alergik a začala se u něj projevovat alergická reakce na hmyzí bodnutí. Kolegové mu ihned přivolali RZS. Dále zjistili, že je ve vozidle ještě osmnáctiletý spolujezdec, který chtěl jen dovézt na vlakové nádraží ve Svitavách. Kolegové následně vyzvali řidiče k dechové zkoušce, která byla pozitivní v hodnotě přes 2 promile. Šoférovi jsme na místě nemohli zadržet řidičský průkaz, neboť ho nikdy nevlastnil a další jízdu jsme mu na místě zakázali.

Teď řidiči v případě prokázání viny před soudem, hrozí trest zákazu činnosti, peněžitý trest nebo až jeden rok za mřížemi.

Zdroj: Policie ČR
Foto: ilustrační redakce