Bez řečí s Monikou Absolonovou. Silné emoce nabídly i vzpomínky na „Pardubáky"

Pardubice – „Jsem asi jedinou známou českou zpěvačkou, která nemá vlastní hit. A to jsem se o něj hodně snažila! Natočila jsem několik alb, kde byly moje písně, jenže rádia je nehrála. Tak jsem si řekla, že nemá cenu někomu vnucovat svou autorskou tvorbu," svěřila se královna českých muzikálových jevišť Monika Absolonová

Cíl? Vlastní hit do 50 nebo 60 let

„Samozřejmě jsem si přála mít hit. Sama pro sebe jsem si stanovila, že by bylo fajn, kdyby se to povedlo do mých 50 let, ale nedávno jsem to prodloužila až do 60," podotkla 46letá umělkyně, která v pondělí večer zavítala do vyprodaného Východočeského divadla

„Když jsem se dozvěděla, že je vyprodáno, začala jsem být nervózní," přiznala Monika Absolonová. Ta prý v tu chvíli měla pocit, že musí hodně hovořit. „Přestože se program jmenoval Bez řečí, bez nich to úplně nešlo. Přece jen jsem si přála, aby diváci strávili v divadle příjemný večer a aby se bavili. A mluvit jsem chtěla, protože zkrátka cítím tu potřebu. Navíc jsem nabyla dojmu, že mám co sdělit. Ale není to tak, že bych byla tak upovídaná. Doma jsem občas schopná klidně i mlčet," usmívala se zpěvačka, jež svou kariéru odstartovala ve svých sedmi letech v Kühnově dětském sboru.

V Pardubicích se narodila babička

„Pardubice mám moc ráda. Narodila se tu moje babička. Žijí zde i mí kamarádi a kamarádky. Nedaleko odtud se nachází zdechovická základní škola, které jsem patronkou," vysvětlovala Monika Absolonová a v ten moment možná ani netušila, o kolika pardubických cestičkách a osobnostech s kořeny ve východočeské metropoli ještě bude řeč. 

Během večera totiž postupně vzpomínala na herce Jiřího Bartošku a Bohumila Klepla, kteří v Pardubicích prožili mládí, stejně jako bývalý atlet a dnešní televizní moderátor Roman Šebrle. Všichni tři pánové mají společné také to, že si „střihli" duet Klíč pro štěstí. Ten Monika Absolonová tentokrát „dala" spolu s veterinářem Oldřichem Novotným, pro něhož měla pouze slova chvály. „Překvapil jsem i sám sebe," řekl nečekaný interpret, který do té doby seděl v hledišti a vůbec netušil, že bude mít tuto úlohu. „Jednou na to budeme vzpomínat. Tedy, pokud si ještě vzpomeneme," vtipkovala oblíbená interpretka, jež skladbou Depeše vzdala hold též Martě Kubišové. Ta ve městě perníku začínala svou pěveckou kariéru.  

Pardubickým rodákem je rovněž Ondřej Izdný, současný kolega zpěvačky v pražském Studiu DVA, jemuž Monika Absolonová emotivně líčila své pocity při zpěvu hitu Hany Zagorové po jejím nedávném odchodu. A že je to pro ni stále silný osobní prožitek, se intenzivně projevilo i ve Východočeském divadle, kde se Monika Absolonová neubránila slzám. 

Velké štěstí na nádherné muzikálové role

Silné emoce byly cítit také při zpěvu Balady o poľných vtákoch Miroslava „Mekyho" Žbirky, kterou před časem měla za úkol přednést v televizním pořadu Tvoje tvář má známý hlas. „Byla jsem i ve StarDance, ale to proti tomu byla brnkačka," poznamenala Monika Absolonová, která měla v minulosti velké štěstí na nádherné muzikálové role v atraktivních titulech.

„Bohužel pro herečky a zpěvačky, co překročí věkovou hranici 40 let, už těch příležitostí tolik není. To si ale nestěžuji. Nikdy by mě nenapadlo, že se mi splní sen z doby, kdy jsem jako holčička s ježkem si u babičky hrála na to, že zpívám v Noci na Karlštejně. A já jsem v tomto titulu účinkovala řadu let a mí prarodiče se toho dočkali, což tenkrát nečekal od nás z rodiny asi nikdo," nechala se slyšet muzikálová hvězda, která v Pardubicích zanotovala i hity z muzikálů Mamma Mia!, Evita, Jesus Christ Superstar nebo Funny Girl. Za hlavní roli v tomto titulu si vysloužila dokonce hned dvě prestižní divadelní Ceny Thálie

V divadle zažili krásný večerVe Východočeském divadle Monika Absolonová potvrdila, že i bez velkého muzikálového příběhu v zádech může publikum skvěle pobavit a zároveň dojmout. Její show Bez řečí byla pro posluchače silným zážitkem, i když na jevišti stála pouze ona a na pomoc si vzala „jenom" skvělého pianistu Ondřeje Hájka jako hudební doprovod. „Nás to opravdu baví a v Pardubicích jsme zažili krásný večer," dodala na rozloučenou.  

Autor: Tomáš Dvořák – Pardubice ŽIVĚ
Foto: studiodva.cz