"BEKSA" vybojovala 3. místo v národní Kooperativa NBL!

Basketbalisté BK JIP Pardubice remizovali ve druhém utkání o 3. místo s BK Opava 82:82, což jim v součtu s prvním zápasem v Opavě, kde zvítězili o 21 bodů, zajistilo 3. místo v Kooperativa NBL.

Petr Czudek (trenér BK Opava):
"Gratulace Ellovi a jeho týmu nejenom k dnešní remíze, ale celkově k bronzovým medailím. Asi už všichni víme, že se rozhodlo u nás, kde jsme podali opravdu špatný výkon, byli jsme bez šťávy, energie a koncentrace. Pardubice si přivezly 21bodový náskok, což s týmem, proti kterému nám to moc nejde a nevyhovuje, je nadstandartní polštář. Chtěli jsme se rozloučit vítězstvím a dobrým výkonem, vítězství bohužel nebylo, chyběl kousek, ale já myslím, že dneska nemohu klukům nic vytknout. Bylo vidět, že hodně chtějí, z toho pramenily emoce a technické chyby, což je v pořádku. Jsem rád, že jsme se takhle rozloučili, protože předposlední zápas u nás nebylo to pravé ořechové."

Jakub Šiřina (hráč BK Opava):
"Dneska jsme přijeli téměř v kompletní sestavě a určitě jsme to nechtěli jen tak odehrát, ale porvat se a trošku to i zdramatizovat. Chtěli jsme určitě zakončit sezónu výhrou. Větší část zápasu se nám to dařilo, ale bohužel, skončilo to remízou. Myslím si, že si dlouho budeme vyčítat náš domácí zápas, který nás možná stál medaili. Jinak gratuluji Pardubicím k zaslouženému vítězství."

Levell Sanders (trenér BK JIP Pardubice):
"Je divné hrát takovýhle zápas, který skončí remízou 82:82. Před zápasem jsme si říkali, že Opava sem přijede, bude všechno stříle, bude hrát s čistou hlavou a to je přesně to, co se stalo. Přišli a trefovali trojky, což je klíč k jejich hře. V první půli to měli 7/17, což je velký rozdíl oproti domácímu utkání, kdy to měli 2/19. Trojkami se drželi v zápase a získávali sbevědomí, hodně jsme jim pomáhali tím, že jsme jim nechávali lehké koše z rychlého protiútoku nebo ze šestek. Získali jsme bronzové medaile, ale určitě nejsme spokojeni s tím, jak jsme dnes hráli. S čím jsem byl spokojen, to byl zápas v Opavě, kde jsme získali bodový polštář, tam ležel klíč k téhle sérii."

Ondřej Kohout (hráč BK JIP Pardubice):
"Já jsem hlavně rád za sebe i za celý tým, že tady teď sedím s plackou na krku. Sezóna od nás byla velice dobrá, hráli jsme dobrý basket, takže jsem rád, że máme placku na krku a že jsme třetí v republice. Jsem rád, že jsme tenhle zápas zvládli, hlavně výsledkově. Byl to jeden z nejtěžších zápasů, co se týče psychiky – šlo o poslední zápas sezóny, navíc jsme mohli být uspokojení tou výhodou z předchozího zápasu. Nicméně 20 bodů v basketu je zrádných, skoro nic to neznamená, a ještě proti týmu jako je Opava, který má všechny střelce. Takže i když náš výkon nebyl že střeleckého pohledu úplně 100%, jsem rád, že jsme tam, kdy jsme před touto sérií chtěli být: máme na krku medaile a ukončili jsme celkově slušnou sezónu třetím místem."

Videozáznam tiskové konference:

Hráč utkání: Dominez Burnett
Diváků: 1198

Zdroj: BK Pardubice
Foto: Milan Kříček.