"Beksa" doma srovnává stav série semifinále ligy na 1-1 s Děčínem…

Po druhém semifinálovém utkání mezi týmy BK JIP Pardubice a BK ARMEX Děčín (72:63, stav série 1-1). 
Pavel Budínský (trenér BK ARMEX Děčín):
"Jestli mám hodnotit náš výkon, jsem spokojen. Pro nás to bylo další dobré utkání, které bylo plné neuvěřitelných zvratů, neuvěřitelných situací a zajímavých soubojů. Série se vždy odvíjí od toho, co každý jednotlivý hráč dokáže přinést svému týmu. My jsme dneska měli velké potíže tím, že v 1. poločase měl náš rozehrávač Tomáš Vyoral 4 osobní chyby, takže jsme ho museli logicky stáhnout ze hry, ale ostatní hráli dál s hlavou nahoře. Ondra Šiška bojoval a hra vypadala pěkně. Pardubice hrály dobře, troufám si říct, že my taky. Bylo to pořád otevřené, ale v klíčovch pasážích, kdy jsme na tom byli líp, jsme ztratili balon, nebo jsme přihráli do rychlého protiútoku, někomu o nohy nebo jsme měli nějké jiné ztráty. A  Pardubice třeba díky Viktorovi Půlpánovi, který trefil tři trojky, nebo Kamilovi Švrdlíkovi, který trefil dva háky, neustále vedly. Ale to je play-off a je bomba se na to dívat. Já jsem spokojen, hráli jsme až do konce o výhru číslo dvě. Máme znovu přes 40 doskoků, ale byli jsme horší o těch pár bodů a v závěru si to Pardubic už pohlídaly. Teď se série přesouvá k nám, takže se musíme připravit na další zápasy."

Tomáš Pomikálek (hráč BK ARMEX Děčín):
"Já bych chtěl taky pogratulovat Pardubicím. Myslím si, že to bylo podobné utkání jako včera. Bylo to zase o bojovnosti, stejně jako včera. Co se nám tolik nedařilo, tak to byl náš obranný doskok. Pardubice měly mnohem víc útočných doskoků, z čehož dokázaly těžit. Mně se zápas líbil, byl podobný jako včera, bohužel dnes bylo štěstí na straně Pardubic."

Tomáš Bartošek (trenér BK JIP Pardubice):
"Co se nám podařilo vylepšit, byl box-out a obranný doskok. To byl jeden z klíčových faktorů. Zápas se vyvíjel jako na houpčce, jednou jsme byli nahoře my a jednou Děčín. Bojovalo se, bylo tam mnoho osobních soubojů. Důležité bylo, že jsme z těch soubojů nehnuli. Na konci 3. čtvrtiny jsme překlopili skóre na naši stranu a díky zkušenosti z průběhu sezony se nám to podařilo otočit v náš prospěch. Teď se musíme dobře připravit na sobotní a nedělní zápasy."

Kamil Švrdlík (hráč BK JIP Pardubice):
"Myslím, že dnešní zápas byl lepší než včerejší, samozřejmě to není to, co bychom sami od sebe čekali, ale jestli naše výkony budou mít vzestupnou tendenci, tak budeme jedině rádi. Další dva zápasy ale musíme hrát daleko líp, abychom byli úspěšní."

Video záznam tiskové konference:
Hráč utkání: Viktor Půlpán
Diváků: 1311
Zdroj: BK Pardubice
Autor fotografie: Milan Kříček.