Basketbalisté BK JIP Pardubice si zahrají o třetí místo Kooperativa NBL…

Basketbalisté BK JIP Pardubice prohráli páté semifinále play-off Kooperativa NBL s BK ARMEX Děčín 61:69 a celou sérii poměrem 1-4 na zápasy. 

Pavel Budínský (trenér Děčína):
"Chtěl bych předně poděkovat hráčům i trenérům Pardubic za velmi korektní sérii, my jsme si ji moc užívali, mezi námi panuje sportovní rivalita, to se ví a myslím, že to byla velmi dobrá propagace basketbalu obecně. K dnešnímu utkání: já myslím, že na některých akteréch byla vidět únava, nicméně my jsme měli mentální výhodu v tom, že jsme věděli, že kdybychom dneska prohráli, tak ještě se pořád série dá vrátit zpátky, případně do 7. utkání. Já bych u nás v 1. poločase vyzdvihl aktivitu na útočném doskoku a hlavně náhradníky, kteří šli z lavičky a vybudovali nám trochu dílčí náskok. My jsme si chtěl v poločase udržet naději k tomu, protože jsme očekávali, že Pardubice budou chtít hrát jako o život, ale v 2. poločase si myslím, že rozhodla už naše vůle a taková ta vnitřní mentální síla, hlavně my jsme tam trefili velmi šťastné střely, které prostě zalomí soupeře, zvláště v takovýhle situaci, kdy jsou 1-3, to je bez diskuzí. Prostě nám přála štěstěna, ale já myslím, že bych chtěl vyzdvihnout všechny svoje hráče za to, jak se s tou sérií popasovali, jak jsme se prezentovai, jak jsme hráli. Asi samozřejmě je to překvapení, že to skončí 4-1 pro nás, nicméně já myslím, že nás celou sérii provázela dobrá defenzíva a tím, že to byly víc defenzivní zápasy, jak to tak v téhle fázi bývá, tak jsme dokázali tím prvním utkáním i tím prvním vítězstvím dostat tu celkovou pohodu a víru do naší hlavy, a když jsme si sem dneska přivezla vedení 3-1, tak bylo vidět, že Pardubice jsou už trochu pod dekou, a my už jsme prostě dokázali naši euforii využít v náš prospěch a zavřeli jsme sérii. Znovu opakuji, děkuju vše fanouškům, nejen našim, ale i pardubickým, děkuju hlavně svým hráčům za předvedené výkony v play-off. Pro nás je to 3. finále v řadě a ani nevím, co bych k tomu fakt řekl, protože jsem teď plný dojmů, ale děkuju znovu za parádní basketbal, co jsem mohl vidět z pozice kouče Děčína."

Tomás Vyoral (hráč Děčína):
"Jak už tady bylo řečeno, jelikož jsme vedli 3-1, tak už jsme to tady chtěli ukončit. Ačkoliv Pardubice hrály doma, tak nám nikdo asi moc nevěřil, my jsme si věřili, dobře jsme bránili, doskakovali jsme v útoku, bojovali jsme. A myslím si, že tohle je hlavně práce nás všech. Odvedli jsme na hřišti maximum, krom jednoho zápasu jsme vždycky dokázali udržet Pardubice pod 70 body, což je výborné. A pak nám taky padly nějaké těžké střely zároveň s klaksonem, takže jsme šli štěstí naproti. Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě."

Levell Sanders (trenér Pardubic):
"Gratuluji trenéru Budínskému a týmu Děčína k výkonům, které předvedli v celé sérii. Byla to velice fyzická série, a i když to skončilo 4-1, tak to bylo mnohem těžší, než 4-1, a určitě to byly dobré zápasy na sledování. Nechci tady sedět a říkat, co jsme udělali a neudělali, ale ta správná věc je dát kredit Děčínu, protože vyhrál sérii. Bavíme se tady o tom, že Děčín trefoval šťastné střely, ale já věřím tomu, že štěstí si vytváříte tvrdou prací a že to nebyla náhoda. Určitě bych chtěl vyzdvihnout i naše hráče, protože jsme šli na hřiště a nechali tam vše, co jsme měli. Určitě jsme z toho zklamaní, protože jsme v některých zápasech nedokázali vyrovnat fyzičnost Děčína, a to byla jedna z klíčových věcí této série. Když se podívám na video, tak to není tak, že bychom neodstavovali, nebo že bychom nebrali hráče na záda, prostě to Děčín chtěl a také je získával a to byl také jeden z klíčových faktorů této série. Pro mě osobně je to věc, ze které se chci poučit, pamatuji si z Děčína i z Pardubic, že si musíte projít nějakými nepříjemnými záležitostmi a zkušenostmi, třeba Děčín se nemohl dostat do finále a teď tam jdou potřetí v řadě. Samozřejmě, že jsme zklamaní, ale sezóna pro nás nekončí, ještě máme před sebou další zápasy o 3. místo, takže se musíme seskupit. V životě se prostě stává, že přijdou nepříjemné momenty, ale musíme se zvednout, protože život jde dál."

Radek Nečas (hráč Pardubic):
"Já taky musím pogratulovat Děčínu za předvedenou sérii. Určitě jsme si nepředstavovali, že tady budeme po 5 zápasech sedět a hodnotit sérii. Myslím, že tady bylo všechno řečeno. Zápasy rozhodl útočný doskok Děčína, snaha o to získat míč, s kterou jsme se vyrovnali, ale možná nám to trošku změnilo mušku, protože jsme se celou sérii nedokázali trefit z větší vzdálenosti, což byla voda na mlýn zhuštěné děčínské obraně. My jsme se pod košem špatně prosazovali a to byly ty zápasy, které končily nízkým skóre. Ať už to byl ten, kdy jsme v závěru prohráli o bod a já měl šestky 2/6, nebo první zápas, kdy dal Ondra Šiška rozhodující trojku – skončil taky o dva body, takže zápasy byly hodně těsné a Děčín tomu šel naproti. Bohužel pro nás, protože zklamání je obrovské, ale jak řekl Ell, musíme se z toho vyspat, protože ještě není konec sezöny. Ještě budeme hrát o medaile, ale zklamání je obrovské. Takový je sportovní život."

Hráč utkání:  Šimon Ježek | Diváků: 1311

Zdroj: BK Pardubice
Foto: Milan Kříček.