BARTH Day zve lidi na unikátní závod v dostihovém areálu v Pardubicích. Lákadlem je Podmol nebo „ninja" dráha…

Pardubice – Přeskočit si Irskou lavici, podívat se na triky freestyle motokrosaře Filipa Podmola, vybrat si z několika běžeckých závodů a poté otestovat automobilové novinky. Zábavným programem pro celou rodinu je BARTH Day, který se uskuteční 11. května 2019 v Pardubicích. Vrcholnou akcí je BARTH Run Velká pardubická na 10 kilometrů. Závodit se dá také na kole, koloběžce nebo s pejskem. Na účastníky nebo diváky pak čeká koncert populárního zpěváka Marka Ztraceného. „Jde o čtvrtý ročník, který bude suverénně největším," láká organizátor Miroslav Vraný.

Už tradičně v květnu budou Pardubice čelit náporu rodin s dětmi. Lákadel je více než dost! V rámci BARTH Day bude předvádět své triky Filip Podmol, a to přímo nad nejtěžší překážkou Velké pardubické. Slavný Taxisův příkop přeletí nejlepší český freestyle motokrosař saltem na motorce. „Nepůjde však pouze o unikátní show, akce je koncipována pro aktivní rodiče s dětmi," prohlásil za organizátory Miroslav Vraný z Autocentra BARTH. Účastníci se mohou zapojit do charitativního rodinného běhu na jeden kilometr, dále do štafety nebo do BARTH Run Velká pardubická na pět nebo deset kilometrů.

V minulém roce dorazilo do pardubického závodiště přes 5 tisíc lidí. Očekáváme, že jejich počet se letos navýší. Otevřeno bude také zadní parkoviště," upřesnil Miroslav Vraný. Registrace běžců je do 8. května. Startovné zahrnuje novou kolekci sportovních triček z funkčního materiálu, pamětní medaili s motivem závodu, elektronické měření čipem a on-line zobrazení celkových výsledků SMS po závodě s dosaženým časem. Pro ty, kteří běhat nechtějí, je program více než bohatý… Soutěživé děti, které s hrací kartičkou obejdou všechna stanoviště, si odnesou dárky. Na konci dne se vylosuje ze všech kartiček jeden šťastlivec, který bude moci jet s rodinou na výlet karavanem z půjčovny BARTH Caravan.

V programu jsou však i další lákadla – skákací nafukovací dráha, jízda na čtyřkolce a závodní nafukovací dráha YAMAHA, obří trampolína, půjčovna koloběžek, malování na obličej, paintball, virtuální realita nebo zábavná show se Šmouly. V rámci BARTH Day si budou moct všichni vyzkoušet speciální nafukovací dráhu, která připomíná populární soutěž Ninja faktor. Na všechny čeká více než 100 metrů dlouhá obří dráha plná prolézaček, klouzaček a dalších šílených překážek. Tradičně bude možné si vyzkoušet automobilové novinky v rámci testovacích jízd.

Původně měl nejtěžší překážku v rámci dostihových závodů překonat Libor Podmol. Během závodu mistrovství světa v Mnichově si však nejlepší český freestyle motokrosař zlomil obě nohy a v květnu ho čekají ještě operace. Úspěšného závodníka tak nahradí jeho mladší bratr Filip Podmol. „Zpráva o zranění Libora Podmola nás zaskočila a šokovala. Určitě něco vymyslíme, abychom ho alespoň na dálku podpořili," prohlásil Michal Burkoň, hlavní organizátor BARTH Day.

Více informací a program akce na www.barth-day.cz