Balíčky sladkého optimismu. Dobrou náladu jsme nesli seniorům, na záchranku i do prádelny…

Pardubicko – Prádelna a stravovací provoz nemocnice, stanice záchranné služby, pečovatelský dům Simeon v Horním Jelení nebo domov pro seniory U Kostelíčka v Pardubicích. Tam všude strážníci Městské policie Pardubice od poloviny listopadu doručili malá překvapení, v podobě balíčků cukroví.

Chtěli jsme něčím hezkým především potěšit ty, kteří v koronavirové krizi nejsou až tak vidět jako součást takzvané „první linie“. Proto jsme šli za pracovníky technických provozů nemocnice, za posádkami záchranné služby nebo do pečovatelských zařízení pro seniory. A protože pomoc by měla být sladká, tak se strážníci a jejich rodiny pustili do pečení buchet, muffinů a cukroví. Nakonec se do pečení zařizování zapojilo deset dobrovolníků z řad strážníků Městské policie Pardubice.

Největší zásilku balíčků jsme předali koncem minulého týdne do domova pro seniory U Kostelíčka v Pardubicích. Spolu s pracovníky jsme došli k číslu sto seniorů, kteří jsou v jejich péči, ale přesto za nimi jejich rodiny často nejezdí. Pro těchto sto seniorů strážníci připravili balíčky, kde krom cukroví byla novoroční přání, malá ručně vyrobená ozdoba na stromeček a také přáníčka, které pro seniory vyrobily děti z MŠ Závodu míru. Nezapomněli jsme ani na krabici cukroví a džusy pro zaměstnance domova, kteří se o seniory starají.

Balíčky od strážníků pro Domov U Kostelíčka
« 1 z 8 »

Chtěli jsme alespoň drobným dárkem prostě jen udělat na chvíli radost. Z některých zpětných ohlasů víme, že se to více než povedlo a i to je pro nás dobrý pocit. V téhle době se každé zlepšení počítá.  

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice

  •  
  •