Bali – ohřejte se v zimě

Seznamte se s ostrovem Bali, kde můžete zažít exotickou letní dovolenou i v prosinci. Na jednom z nejkrásnějších míst na Zemi naleznete mnoho způsobů relaxace, původní památky a kulturní slavnosti, při nichž budete tajit dech. Vyrazte za teplem a nechte se unést indonéskou přírodou i tradicemi.

Běloskvoucí pláže, aktivní sopky a podmořská nádhera

Ostrov Bali se nachází kousek na jih od rovníku. Jeho severní část je ponořena v Jávském moři, jižní pak v Indickém oceánu. Nejvyšší dominantou ostrova je pro obyvatelstvo posvátný vulkán Gunung Agung, který dosahuje 3 142 m n. m. Na jeho vrchol se každoročně vypraví mnoho turistů, cesta je však poměrně náročná, proto si určitě sjednejte kvalitní pojištění do zahraničí. Pohoří se nachází uprostřed ostrova a táhne se směrem na východ.

Jih ostrova je pak rovinatý, zavlažovaný mělkými řekami a s mnoha turisticky ceněnými běloskvoucími plážemi. Jinde na ostrově najdete pláže s černým vulkanickým pískem. Kolem břehů celého území vyrostl korálový útes s bohatým podmořským životem lákajícím k potápění.

Přírodní scenérie berou dech

Pokud preferujete aktivní dovolenou, najdete na Bali mnoho výletů, které vás uspokojí. Vyrazte na celodenní výlet a shlédněte na ostrov z jeho monumentální sopky Gunug Agung, na níž navštívíte i několik hinduistických chrámů. Vulkán místní považují za duchovní ohnisko a věří, že zde odpočívají jejich předci. Na jiné sopce, Gunung Batur, pak můžete obdivovat vzrušující krajinu s dalšími vulkány, jezerem s vodopády, přilehlou vesnicí Truyan a horkými prameny. Jestliže vás žene ornitologický koníček, neopomeňte navštívit Národní park Bali Barat, kam milovníci fauny často míří za zajímavými druhy. Surfaři zase ocení nádherné pláže s tyrkysovou vodou a různými typy vln pro začátečníky i profesionály.

Nekonečné party ve městech

Pokud vás více láká zábavný noční život, v centru bývalé rybářské vesnice Kuta si přijdete na své – nynější turistické město žije diskotékami, nočními bary a nikdy neutichajícími večírky. Pokud si potrpíte spíše na kvalitní jídlo a klidnější prohlídky měst, zajeďte na večeři do města Ubud, které vám nabídne skvělé restaurace, některé dokonce oceněné i michelinskými hvězdami, a nádherná taneční představení.

Rituální slavnosti

Většina obyvatelů Bali vyznává hinduismus, který se prolíná i jejich „obyčejnými“ světskými životy. Návštěvníci sem létají za známými barevnými oslavami, očistnými chrámovými koupelemi a zejména za slavností k uvítání nového roku na konci března. Den předem se v ulicích odehrává náramná podívaná s obrovskými příšerami, zato následujících 24 hodin nesmí nikdo vycházet z domu, aby obyvatelé zdárně dokončili vymýtání démonů z ostrova.

Bali, ostrov bohů a překrásné přírody

Bílé pláže s nádhernými vlnami a čistým mořem, nikdy nekončící party i každodenní obětiny bohům. Barevný ostrov Bali nabízí neuvěřitelné zážitky odvíjející se od života a oslav místní populace i od dramatické přírody. Vyrazte sem za 27 °C teplým mořem i v prosinci a nebudete litovat.

Zdroj a foto: eVisions Advertising s.r.o.

  •  
  •