Bakla je opravdu držák kvality…

Pardubice – Bakla café (druhá návštěva) – Petr Baklík otevřel svou kavárnu už na podzim 2012 a trochu s ní vrátil historickému jádru Pardubic život.

Po šesti letech se jeho Bakla café posunulo o 40 metrů dál, také tady si uchovalo kouzlo starého města a hravého barevného ducha. Stále je příjemně jednoduché, interiérem i nabídkou. Pražský Doubleshot, ale třeba i ostravští Father's Coffee Roastery a další pražírny na mlýncích.

Bakla café Pardubice - Gastromapa Lukáše Hejlíka
« z 13 »

K tomu tu mají delikatesy od Mazané matky a sladké zajišťuje Jirka Kutěj z RooArt a čokoládový mistr Jiří Tlustoš z Merrow . Večer se „pokojíček" kavárny změní ve známou vinotéku Na břehu Rhôny, která postupně expanduje i z Prahy. Každý kdo ochutná "skříně z Rhóny", propadne. Jestli bylo dříve Bakla café nenápadné, dnes ho při procházce z Pernštýnského náměstí k pardubickému zámku nemůžete minout.

A tak jsme přijeli i my po čase na inspekci. A výborné flat white. Dali jsme si taky naši oblíbenou českou Gold Cock Whisky a zjistili, že Bakla je opravdu držák kvality. Samozřejmě i tady se uvažuje o rozšíření prostor, proto aby se tu časem ukázala kuchyně a s ní tedy i snídaňové a bistro možnosti. Budem držet palce? Co vy a Bakla? Také máte rádi?

– útrata cca: 110,- Kč

#GMLH #kavarna #BaklaCafe

  
  

Lukáš Hejlík

Gastromapa Lukáše Hejlíka Nezávislý gastrononický průvodce Gastromapa obsahuje přes tisíc tipů kam vyrazit na jídlo, kafe, sladký nebo pivo. Je volně ke stažení pro Android i iOS. Kniha 365 přináší 365 tipů, kam za gastronomií vyrazit na výlet. Někdy je lepší si trochu zajet, než se hodně spálit! Každý den na cestách! Každý den nový a nový podnik, který dokazuje, jak se gastronomická situace v Česku lepší! Každý den nová vlajka na Mapě! Ta vás na vašich cestách nenechá ve štychu!