„Baby potřebují mít nad chlapama trošku navrch," tvrdila kapela Iné Kafe u „Žluťáka"

Pardubice – „Československo Forever," zvolal Vratko Rohoň, frontman populární slovenské punkrockové skupiny Iné Kafe, která se po dvou letech objevila v pardubickém hudebním klubu Žlutý pes

Ochutnávka z alba Made In Czechoslovakia

„Kdo je tu Made In Czechoslovakia," zkoumal v zaplněném sále a les rukou mu dal jasně najevo, že ti, co se narodili ještě v Československu, tvořili drtivou většinu návštěvníků koncertu. 

Právě ochutnávka z alba, které skupina vydala v roce 2022 jako poctu hitům, jež členové formace Iné Kafe poslouchali v dětství v rádiu, patřila mezi nejvydařenější pasáže pardubické zastávky letošního turné Do jari minitour 2024.

Kotvald s Hložkem, Nagy, Elán i Kryl

Šlo o coververze známých písniček z období Československa. Konkrétně „Žluťákem" zněl hit Chráň svoje bláznovství, který proslavil Peter Nagy, skladba Holky z naší školky, kterou v originálním podání nazpívali Stanislav Hložek a Petr Kotvald, šlágr kapely Elán Vymyslená a Anděl od Karla Kryla.

Velmi pozitivně publikum přijalo i vlastní pecky formace Iné Kafe. Ohlas měla například Ružová záhrada, Záverečná, Ráno, Prečo je to tak?, 30. február, Špinavé objatie, Petra či Všetky skladby světa. „Asi těžko by někdo na koncertě zahrál všechny skladby světa. Ale můžeme vám zahrát písničku, která o nich hovoří," usmíval se Vratko Rohoň.

Ten se v Pardubicích pochlubil, jak dobře poskládané má kapela publikum na sociálních sítích. „51 procent jsou baby, 49 chlapi. Je to ideální. Baby potřebují mít nad chlapama trošku navrch," vtipkoval frontman formace, u níž se potvrdilo, že má v Pardubicích velmi silnou fanouškovskou základnu. 

Třicet let oslaví šňůrou s kapelou Horkýže Slíže

Kapela Iné Kafe příští rok oslaví třicet let své existence. „Prozradíme vám sladké tajemství. V roce 2025 se vydáme na společné turné s kapelou Horkýže Slíže do České republiky. To je letos na Slovensku úplně vyprodané," uzavřel Vratko Rohoň.

Autor: Tomáš Dvořák – Pardubice ŽIVĚ
Foto: facebook.com/inekafe