Babí léto v Natura parku…

Pardubice – Po velice horkém létě a překvapivě chladném nástupu podzimu to venku aktuálně vypadá na krásné babí léto přímo vyzývající k výletům do přírody. Pokud na svých toulkách pořídíte i nějaké ty snímky, možná by byla škoda se o ně nepodělit s ostatními. Ale kam je poslat? Máme pro vás jeden tip: Ekocentrum PALETA vyhlašuje fotografickou soutěž na téma Podzimní příroda. Soutěž potrvá do 28. října a zapojit se může každý. Vítěze bude vybírat veřejnost i odborná porota, nejlepší fotografie pak budou vystaveny v Natura parku.

A jaké pro Vás Ekocentrum PALETA chystá na říjen akce? Již tuto neděli 7. 10. se můžete těšit na Odpoledne se zvířátky. K vidění budou zvířátka běžná, jako jsou morčata, králík, činčila či potkani, ale také méně obvyklá – hadi, agama, scink nebo dokonce švábi. Pokud máte doma staré pečivo, přineste ho s sebou.

Zajímá-li vás cestování, přijďte si 10. 10. poslechnout Marka Jonáka a jeho přednášku s názvem USA – Západní pobřeží. Společně se vydáte na dobrodružnou cestu po západním pobřeží USA, kde projedete jedenácti státy a navštívíte velkoměsta i desítky nádherných parků. Uvidíte stará indiánská města, obří kaktusy, dinosaury, jezera, hory, vulkány, největší a nejstarší stromy na světě, vodopády a jiné. Budete pozorovat divokou zvěř, na kluzáku sjedete písečné duny, pokusíte se najít UFO a podíváte se i do Údolí smrti.

14. října čeká na návštěvníky Natura parku ochutnávka moštů a různých odrůd jablek, ochutnávka bylinkových nálevů, pečení brambor, několik výtvarných dílen a další doprovodný program. Zájemci si vyrobí mošt a kysané zelí. To vše v rámci akce Mošto-zelo braní.

20. října pořádá Ekocentrum PALETA ve spolupráci s Agenturou ochrany přírody a krajiny vycházku do parku v Heřmanově Městci. Výklad povede RNDr. Milan Růžička. A těšit se můžete mimo jiné i na vrápence. Že nevíte, co to je? O důvod víc, proč se exkurze zúčastnit!

Pokud plánujete procházku v rámci Pardubic a rádi byste se během ní dozvěděli něco z historie, zahrajte si pátrací hru Po stopách minulosti. Manuál ke hře je k vyzvednutí na infocentru Natura parku. A pokud Vám pak bude chladno, zajděte se zpět do Natura parku ohřát u kávy nebo čaje a při té příležitosti si prohlédněte výstavu fotografií s názvem Místní historie v miniaturách. Ta bude k vidění až do konce října.

Více informací o akcích naleznete na www.paleta.cz nebo www.natura-park.cz

  •  
  •