Babí léto v Natura Parku…

Pardubice – Na říjen si pro Vás Ekocentrum PALETA připravilo akce všeho druhu, těšit se můžete na podzimní aktivity, cestovatelské přednášky i relaxaci.

Na začátku měsíce nás čeká Iceland od Honzy Musila –  7. října proběhne přednáška o Islandu, na tu pak naváže výstava fotografií, která potrvá od 8. října do 3. listopadu.

13. října si v Natura Parku můžete vyrobit vlastní mošt a kysané zelí v rámci akce s názvem Mošto-zelo braní. Na návštěvníky dále čeká ochutnávka moštů a různých odrůd jablek, ochutnávka bylinkových nálevů, pečení brambor, výtvarné dílny a další doprovodný program. Zkrátka podzimní akce, na které by nikdo neměl chybět!

21. října přijde další cestovatelská ochutnávka – a to možná doslova. Přívětivé Slovinsko na Paletě  představí nezávislá novinářka a cestovatelka Pavla Apostolaki. Poznejte společně s ní jednu z nejmenších zemí Evropy, objevte skryté poklady a nahlédněte pod pokličku místní gastronomie.

Pro pedagogy a lektory EVVO bude určena Krajská konference environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty Pardubického kraje, která proběhne 24. října v ABC Klubu a v Natura Parku.

A konec října bude opět ve znamení cestování – tentokrát nás čeká akce s názvem Vítejte v Íránu.  Koná se 29. října a vyprávět bude Kuba Venglář.

Kdykoliv během otevírací doby Natura Parku si děti navíc mohou zahrát novou hru s názvem Staň se hrdinou! Stačí přijít, půjčit si brašnu s pomůckami a ilustrovaným návodem a boj o záchranu zničené země může začít.

Ekocentrum PALETA nepořádá jen své vlastní akce, ale taktéž pronajímá prostory pro akce jiných organizací. V prostorách Natura Parku si můžete zacvičit jógu, zazpívat mantry a bhadžany nebo si s dětmi poslechnout muzikoterapeutickou pohádku.

Více informací naleznete na www.paleta.cz nebo www.natura-park.cz.

  •  
  •