Automobilní škola Holice vzdělává i pracovníky nadnárodních firem…

Holice – Od roku 2001 je součástí výuky na Střední škole automobilní Holice praxe ve firmách. Přístup zaměstnavatelů k žákům školy se během let radikálně měnil. Dříve firmy zájem o studenty moc neměly, teď je tomu naopak. Firmy praktikanty vítají a velký zájem mají i o absolventy školy. Do školy navíc chodí zaměstnanci firem, kteří si zvyšují kvalifikaci.

„Pardubický kraj s využitím evropských fondů podpořil Automobilní školu v Holicích v posledních třech letech částkou přesahující 41 miliónů korun. Investice se týkaly modernizace dílen a jejich moderním technologickým vybavením. Za zmínku stojí například diagnostika hybridních vozidel, 3D geometrie. Škola sídlí v jednom areálu, ve kterém jsou prostory pro praktickou i teoretickou výuku, domov mládeže a stravování. Vybavení školy je na evropské úrovni, škola spolupracuje i s partnery v zahraničí. To vše se odráží na zájmu žáků, kteří zde chtějí studovat a přicházejí z Pardubického a Královéhradeckého kraje nebo kraje Vysočina,“ říká Bohumil Bernášek, radní pro oblast školství.  

V letošním školním roce bylo na praxi ve firmách téměř 40 % studentů. Jednalo se žáky druhých a třetích ročníků.  Například v lednu jich pracovalo 12 v závodě Škoda Auto Kvasiny. Do podniků a firem však nejezdí z důvodu, že by ve škole nebyla práce, škola totiž provozuje vlastní autoservis sloužící veřejnosti. V rámci výuky oborů škola provozuje autoservis i pro veřejnost a v rámci seznámení s reálným pracovním prostředím žáci chodí na praxe do partnerských firem.

„Žáci se seznamují s firmami v okolí a poznávají reálný provoz. Příjemným bonusem je možnost přivýdělku a navíc si budují vztah se zaměstnavatelem.  Žáci mají dohody přímo s firmami,“ informuje ředitel školy Michal Šedivka. 

Automobilní škola Holice vzdělává i pracovníky nadnárodních firem
« 1 z 4 »

Díky dobrému vybavení a také zkušeným učitelům se jezdí do školy doškolovat i automechanici, karosáři a elektrikáři z firem. Školení jsou připravená dle potřeb jednotlivých zaměstnavatelů.

Škola v letošním roce již uspořádala dvakrát den otevřených dveří. Další je pro zájemce o studium připravený na pátek 21. února.

Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •