Art prázdniny chtějí ukázat, že duše a tělo spolu tvoří krásu

Pardubice – Duše a tělo tvoří spolu krásu. To je podtitul letní tvořivé akce, která nese název Art prázdniny i s galavečerem. Uskuteční se od neděle 14. do pátku 19. srpnaDivadle Exil v Machoňově pasáži na pardubické třídě Míru.

Premiéra po pětileté odmlce

„Jde o první počin tohoto typu po pětileté odmlce způsobené koronavirovými restrikcemi a také dobou, kdy jsem se starala o nemocnou maminku. Naváže na taneční galavečery, které jsme dříve pořádali v pardubickém ABC klubu a otevřené tvořivé dílny, které jsme připravovali ve Fakultní nemocnici v pražském Motole," uvedla organizátorka projektu Jana Zlesáková z pardubického Tanečního klubu Xanada, jehož cílem je přinášet lidem radost z pohybu a ze života. 

„Zároveň bych chtěla splnit sen své patnáctileté dceři Elišce. Ta si přála, abychom společně vytvořili nějaký zajímavý tvůrčí projekt," poznamenala Jana Zlesáková a dodala, že Art prázdnin se může zúčastnit každý, kdo má zájem o pohyb a tvořivé umění. 

Tvořivá práce s tělem

„Sejdeme se v neděli 14. srpna v 10 hodin a budeme se snažit společně hledat směr našeho počínání. Ráda bych, aby postupně vznikl kompaktní tvar, který v sobě bude mít rukopis každého, kdo se na této akci bude podílet," podotkla organizátorka letního tvořivého workshopu. „Vždycky ho začneme společně. Nejprve budeme věnovat péči správnému dýchání, rozhýbeme se. Čeká nás tvořivá práce s tělem, objevování různých technik, důležité bude i navnímání prostoru. Zároveň se budeme vzájemně poznávat a společně si povídat o tom, jestli se nám líbí, kam směřujeme a jestli je nám v tom dobře," doplnila Jana Zlesáková.

Galavečer na závěr i s hosty

Vrcholem letošních Art prázdnin bude galavečer, který se koná v pátek 19. srpna od 18 hodin v pardubickém Divadle Exil. Bude přístupný nejen rodinným příslušníkům vystupujících, ale i široké veřejnosti.  

„Účinkovat na něm bude i Pavel Hak, který se zabývá tancem a muzikoterapií. Přijede se svou skupinou. Rádi pracují živě, tak jsem je poprosila, aby nás podpořili," řekla Jana Zlesáková.

Autor: Tomáš Dvořák