Areál koupaliště Cihelna už se chystá na rekonstrukci

Pardubice – Koupaliště Cihelna již patří do rukou dělníků, kteří se brzy pustí do kompletní rekonstrukce areálu. V současné době zde probíhají přípravné a bourací práce, na které naváže oprava všech bazénů a dalších prvků. Náklady spojené s rekonstrukcí koupaliště přitom dosáhnou výše zhruba 140 milionů korun včetně DPH.

„Rekonstrukce areálu o kapacitě 4000 návštěvníků bude opravdu rozsáhlá. Práce budou zahrnovat řadu oprav, které koupaliště již dlouhou dobu vyžadovalo. Řada prvků nebyla v dobrém technickém stavu, většina z nich byla spíše již za hranou živostnosti. Opraven tak bude plavecký, skokanský, dojezdový bazén a také rekreační bazén, u kterého bude součástí prací oprava lízátka a divokého kanálu. Rekonstrukce bude dále zahrnovat úpravu brouzdaliště, ochozu skokanského bazénu a vířivek a vyměněny budou také dlažby a obklady schodiště u tribuny a chodeb sociálního zázemí," informuje o nadcházejících opravách areálu koupaliště Cihelna náměstek zodpovědný za majetek a investice Jan Hrabal.

Dělníci se během oprav pustí do sanace železobetonových konstrukcí a opravy ocelových plotů a zábradlí, aby bylo koupaliště nejen kompletně zmodernizované, ale hlavně také bezpečné. Spolu s tím budou vyměněna čerpadla a filtry včetně armaturních sestav u jednotlivých recirkulačních okruhů. Dlouho očekávaná rekonstrukce přitom bude podle naplánovaného harmonogramu, který zhotovitelská firma Agrostav Pardubice předložila městu, trvat zhruba 22 měsíců s tím, že zkušební provoz bude spuštěn během června až srpna 2024. „Ukončení prací a zahájení zkušebního provozu se předpokládá na sezonu 2024, po jeho ukončení budou následovat dokončující práce tak, aby pro dalšího sezonu bylo koupaliště připraveno pro návštěvníky," dodává náměstek Hrabal s tím, že město bude hledat také nového provozovatele, který by měl být známý na přelomu roku, aby navázal součinnost s dodavatelem při „oživování" koupaliště.

Autor: Iveta Koubková
Zdroj a foto: Magistrát města Pardubic