Architektka Eva Jiřičná obdivovala pardubický Zámek…

Pardubice  – Na základě spolupráce s trojicí významných architektů na budoucí podobě opraveného Zámku Pardubice se náměstku hejtmana Romanu Línkovi podařilo otevřít možnost přizvat ke spolupráci na úpravách interiérů Zámku Pardubice také světoznámou architektu Evu Jiřičnou. Ta si celý areál přijela tento týden prohlédnout.

„Požádali jsme paní architektku, zda by prověřila možnosti, jakým způsobem by šlo zajímavě a zároveň bezbariérově propojit budoucí společenský sál ve 3. patře hradního paláce s jeho foyerem a dalšími prostory o patro níže,“ prozrazuje Roman Línek, 1. náměstek hejtmana pro kulturu, majetek a investice Pardubického kraje.

Eva Jiřičná si prošla spolu s kolegy celý areál a byla fascinována nejen samotným historickým sídlem a okolními valy, ale také třeba stropními konstrukcemi ze středověkých trámů, na které se mohla právě nyní zblízka podívat pod odkrytými podlahami paláce v rámci probíhající rekonstrukce.Odbornými garanty obnovy Zámku Pardubice jsou architekti Josef Pleskot, Ladislav Lábus a Petr Všetečka.

Architektka Eva Jiřičná obdivovala pardubický zámek
« 1 z 6 »

Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •