ARCA v Chrasti šije textilní roušky pro Pardubický kraj…

Chrast – Celkem pět tisíc textilních roušek objednal na konci února Pardubický kraj přes společnost Medesa v Poličce, která šije textilní roušky v chráněných dílnách a dalších společnostech. Mezi ty patří také firma ARCA v Chrasti u Chrudimi, ve které dalších 750 roušek ve středu vyzvedl hejtman Martin Netolický. Do konce týdne bude mít kraj doplněnou první zásilku s tím, že začíná vyrábět dalších deset tisíc kusů.

„Výhodou těchto textilních roušek je, že se dají po sterilizaci znovu použít. Již před zjištěním prvního případu na území České republiky jsme objednali prvních pět tisíc kusů textilních roušek, na jejichž výrobě se podílí také chráněné dílny a společnosti z regionu. Do konce tohoto týdne budeme mít pět tisíc kusů, které v rámci dílčích dodávek navážíme do centrálního skladu v Chrudimi a následně distribuujeme do regionu. Nejsou to stovky tisíc kusů, ale snažíme se v tuto chvíli zajistit maximum možného,“ uvedl hejtman Martin Netolický, který v Chrasti ve středu odpoledne vyzvedl dalších 750 kusů.

ARCA v Chrasti šije textilní roušky pro Pardubický kraj
« 1 z 7 »

Firma vznikla v roce 1993 jako ARCA Chrast s.r.o. v regionu s dlouholetou tradicí v oděvním průmyslu a zabývala se výrobou sportovního, pracovního a profesního oblečení. Od začátku spolupracuje s jednou z nejvýznamnějších německých firem v odvětví pracovního oblečení. Firma ARCA CZECH s.r.o. má v současné době přes 70 kvalifikovaných zaměstnanců s výrobní kapacitou ca 75 tisíc kusů pracovních oděvů ročně.

Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •