Alkoholické rekordy víkendu a pomoc seniorům…

Pardubice – Ani tentokrát se neobešel víkend bez krocení osob opilých přes míru.

První vlaštovkou už byla v pátek večer známá agresivní žena bez domova, která se neúspěšně pokusila proniknout do pivovaru na koncert a vyčerpána marnou snahou usnula na chodníku opilá tak, že nezvládla ani dechovou zkoušku.

Další případ měla rovněž na svědomí žena, která s hodnotou 3,37 promile vstupovala do vozovky před auta u hlavního nádraží. Ve spolupráci s cizineckou policií se podařilo zjistit i její totožnost, protože komunikace vázla nejen kvůli jazykové bariéře.

Další pak byl 33letý muž, který s více jak 3 promile v dechu vykřikoval, že se chce zabít, ač sám nebyl ani schopen stát. Po vyšetření lékařem na místě byl i tento muž předán na záchytnou stanici.


Strážníci pomohli seniorům. Se sporákem i s peněženkou

A na závěr trocha dobrých skutků, kdy strážníci v Pardubicích pomáhali seniorům.

Na žádost hasičů vyjela hlídka k jednomu starému muži, který žádal o pomoc s vypnutím topení. Operační důstojník hasičů požádal strážníky o ověření skutečného dění na místě. Strážníci zjistili, že senior ve věku 77let přehlédl zapnutý sporák a v roztržitosti jej neuměl ani vypnout. Strážníci tedy sporák vypnuli, na místě pro jistotu setrvali do bezpečného vychladnutí spotřebiče a dali zprávu hasičům, že vyjíždět skutečně není třeba.

V druhém případě strážníci přijali oznámení z restauračního zařízení, kde obsluha nalezla zapomenutou peněženku. Majitelem byl podle dokladů 91letý muž. Strážníci za seniorem vyrazili domů a peněženku i s obsahem mu vrátili.

Zdroj a foto: Městská policie Pardubice

  •  
  •