Alkohol a roušky občas nejdou dohromady…

Pardubice – …alespoň během víkendu se o tom několikrát přesvědčili strážníci. Na záchytce se tak nezávisle na sobě objevili dva muži.

Oba spojovala podnapilost i naprosto stejná hodnota alkoholu v dechu – dvě a půl promile a oba odmítali nosit roušku. Devětatřicetiletý muž tak dokonce ani neučinil, když mu náhodná kolemjdoucí roušku věnovala. Pod vlivem byl vyloženě nepříjemný a chtěl se prát.

Druhý případ nebyl tak vyhrocený, nicméně muž s lahví rumu v ruce si umanul, že si roušku nevezme., protože rum je dezinfekce. Oba tito pánové tedy skončili na stejné adrese a jejich počínání bude dořešeno.

Chtěl to zkusit jako mistr úniku

Nejdřív se nemohl dostat dovnitř a potom ani ven. Třiatřicetiletý značně opilý muž se nejprve dobýval do domu své přítelkyně.

Kopal, bouchal, nadával, ale nic nezabíralo. U domu se tak sešel pouze s hlídkou strážníků, která přijela muže uklidnit. Ani to se neobešlo bez vulgarit ze strany opilého muže.

Dechová zkouška u něj prokázala necelé tři promile, což mu zajistilo hospitalizaci na záchytce. Jenže ani tam se muži nelíbilo, tak se rozhodl, že proběhne skrz zamřížované dveře. Namísto očekávané volnosti se ale dostavil tvrdý náraz. Poté muž usoudil, že mu ten den zkrátka není přáno a jeho triky nefungují.

Po vystřízlivění vyfasoval účet za nocleh i za své nevhodné chování.

Zdroj a ilustrační foto: Městská Policie Pardubice

  •  
  •