Ale stejně je to nádhera! Hudební klub Žlutý pes hostil turné kapely Monkey Business

Pardubice – Ale stejně je to nádhera! Tak zní název aktuálního turné populární hudební formace Monkey Business, jejíž pardubickou zastávku hostil hudební klub Žlutý pes.

Kapela sršela nespoutanou energií

Od začátku svého vystoupení sršela skupina nespoutanou energií. Vyprodaný klub byl svědkem skvělé show. Kromě mnoha hudebních lahůdek byli diváci svědky i povedených hrátek s hlasy v podání zpěváka Matěje Rupperta, královny Monkey Business Terezy Černochové i hudebního guru Romana Holého.

„Monkeyáči" plynule přecházeli z jednoho hitu na druhý, pružně reagovali na atmosféru v klubu a dokázali naladit fanoušky na stejnou vlnu. „Jste naprosto nejlepší publikum, které jsme dnes večer měli," vysekl poklonu obecenstvu Matěj Ruppert. „My jsme šťastní! Jste opilí, přirozeně šťastní nebo zdrogovaní," sondoval Roman Holý. 

Efekt odkoukaný od strýčka Jedličky 

U „Žluťáka" bodoval i vtipný zvukový efekt, který kapela odkoukala od legendárního strýčka Jedličky. Evokoval iluzi deště, který v sále pomohli vytvořit sami návštěvníci klubu.

Když se to povedlo, Matěj Ruppert si liboval: „Výborně! Jak snadné je ovládnout dav," radoval se, když většina dělala to, o co zpěvák prosil.

Zároveň se živě zajímal o to, s kým kdo na koncert dorazil. „Která dívka přišla sama? Která s přítelem a byla by tu radši sama? A který chlap přišel sám? A který s jiným chlapem," dotazoval se a zdůraznil, že kapela je u svých fanoušků tolerantní. „Nám nevadí vůbec nic," zdůraznil.

Ruppert se chlubil šedinami v podpaždí

Tereza Černochová se pochlubila svou ofinou. Matěj Ruppert se svěřil, že speciálně pro pardubický koncert si nechal vyrobit šediny, a to dokonce i do podpaždí. „Pardubice milujeme nejvíc na světě! Teda aspoň já," prohlásil zpěvák kapely, která s návštěvníky klubu Žlutý pes konzultovala, jak naložit s nabídkou vystoupit na vzpomínkovém večeru na nejúspěšnějšího českého zpěváka všech dob Karla Gotta. „Volala nám Ivana Gottová, jestli nechceme hrát v 02 areně společně s Michalem Davidem hity Karla Gotta," líčil Roman Holý. „Co vy na to," tázal se diváků. Když většina dala najevo, že by nabídku hrát na takové akci za peníze odmítla, Roman Holý souhlasil. „My jsme ji také odmítli. Zahrajeme tam zadarmo. Anebo ne. My jim za to ještě zaplatíme, protože jsme hodní," usmíval se Roman Holý.

Autor: Tomáš Dvořák – Pardubice ŽIVĚ
Foto: facebook.com/monkeybusinessprague