Akce Mladí cestáři měla u dětí opět velký úspěch…

Chrudimsko – Už více než deset let pořádá Chrudimské cestmistrovství Správy a údržby silnic Pardubického kraje akci Mladí cestáři. I letošní ročník se dětem líbil – prohlédly si zázemí, vozidla zimní údržby, zásahová vozidla a další techniku. Děti si užily i bohatý doprovodný program.

„Mladí cestáři jsou skvělou příležitostí ukázat dětem, co obnáší práce krajských silničářů. Díky tomu, že si mohou sednout za volant vozidel nebo se podívat na to, jak technika funguje v praxi, musí to pro ně být ohromný zážitek. Věřím, že nadšení alespoň některým z nich vydrží a stanou se z nich cestáři," okomentoval akci náměstek hejtmana Michal Kortyš. Ten si nepřijel pouze užít zábavu s dětmi, ale věnoval čas také zaměstnancům krajské příspěvkové organizace. „Je pro mě dobré neztratit kontakt s praxí. Navíc je akce skvělou příležitostí prohlédnout si novou techniku, do které každoročně vkládáme značnou část finančních prostředků. A také na to, abych probral s techniky, co je trápí nebo co by bylo dobré změnit či vylepšit," dodal Kortyš.

Akce Mladí cestáři měla u dětí opět velký úspěch
« z 6 »

Hned po příchodu do areálu čekala na děti halda sněhu, na které se mohly vyřádit bobováním, skákací hrad a dětský svět. Po areálu pak byly vystaveny radlice, pluhy, zásahová vozidla a další technika. Ohřát se děti mohly uvnitř, kde malovaly obrázky s tématem zimní údržby. Na závěr akce navíc mohly vidět zimní sněhovou frézu v akci.

„Těší mě rostoucí zájem o akci ze strany mateřských škol. Letos  jsme u nás přivítali přes 400 dětí. Atmosféra byla, stejně jako každý rok, plná nadšení a dětských úsměvů," uvedl ředitel Správy a údržby silnic Pardubického kraje Miroslav Němec.

Letošní rok bude v organizaci panovat dobrá atmosféra po celý rok – slaví totiž 20 let své existence.

Zdroj a foto: Pardubický kraj