Adventní kalendář pro náročné

Pardubice – Nastal nám adventní čas. Doba, kdy dětem Mikuláš naděluje kromě oříšků a mandarinek i adventní kalendáře. Malí nedočkavci s červenými tvářemi každé ráno netrpělivě otevírají okénko po okénku a nechají si na jazyku rozpustit čokoládu s vánočním motivem. Jen toho 5. prosince si mohou dovolit vymlsat víc cukrovinek. Cítíte tu vánoční atmosféru? A pak tu máme příběh ze včerejšího odpoledne, který přesně zapadá do adventního kalendáře se čtyřiadvaceti okénky.

Dvacet čtyři lahví alkoholu naskládala do tašky třiadvacetiletá žena a vydala se přes pokladny. Její kočárek, v kterém měla tašku umístěnou, připomínal cinkání filmového pana Lorence. Průjezd přes pokladny tedy neunikl nikomu z přítomných, ani prodavačům ani ostraze. Strážníci na místě už jen přikázali vyložit nezaplacený náklad, který čítal 24 lahví alkoholu, nejčastěji slivovice a vodky. A teď si představte, že těch 5 pomyslných okének otevřou naráz, jak se to 5. prosince dělá.  To by byly šťastné a veselé až do bezvědomí.

V adventní rovnici, v níž bylo možné sčítat hrušky i švestky dohromady, nakonec padl konečný výsledek 10 tisíc korun jako nejvyšší možná sankce. 

Autor: Lucie Klementová – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice