Advent na Svojanově přece jen bude…

Hrad Svojanov – Oblíbenou památku opanuje vánoční atmosféra. I když se to minulý týden ještě nezdálo být reálné, nebude nakonec chybět sváteční výzdoba a vyprávění o zvycích.

Vládní opatření kvůli koronaviru se uvolnila, tak správě hradu nic nebrání, aby na dva následující víkendy otevřela veřejnosti brány dokořán. Návštěvníci tedy nepřijdou o adventní prohlídky hradu.  Ti, kdo na hrad přijedou nasát sváteční atmosféru, se dozvědí, jak vypadaly Vánoce v minulosti a jaké se k nim váží zvyklosti. Nebude chybět ani tradiční vánoční výzdoba, stromeček a dárky pod ním.

Speciální prohlídky hradu s vyprávěním o tradicích se uskuteční 5., 6., 12. a 13. prosince 2020 na okruhu A. Zájemci o historii se podívají do hradního paláce, seznámí se i s tím, jak se na Svojanově žilo v 19. století za posledního soukromého majitele. Čekají na ně zařízené pokoje, salonky, jídelna či kuchyně, které jsou doplněné dobovými oděvy a obuví. Na tomto okruhu je rovněž vystavená unikátní replika pohřební koruny Přemysla Otakara II.

Středověký prohlídkový okruh B je v současné době nepřístupný kvůli zimování netopýrů.

Přijeďte se na hrad Svojanov svátečně naladit, nabrat trochu inspirace či si jen v předvánočním shonu odpočinout. Brány budou dokořán o dvou následujících sobotách a nedělích, vždy od 10 do 17 hodin.

Více informací na naleznete na:
www.svojanov.cz
www.facebook.com/svojanovcz/

  •  
  •