Adel vítězem úvodního závodu NOVA CUP 2017

První závod NOVA CUPU 2017 proběhl poslední dubnovou neděli za doprovodu slunečného počasí. Úvodní podnik pod názvem metaXtren Hradec Králové si podmanil účastník nejslavnějšího etapového závodu na světě, Cape Epic, Filip Adel z celku Superior MTB Team.

Slavnostní start se odehrál pět minut po 11 hodině v centru královéhradecké metropole při počtu téměř 800 závodníků včetně paralympijského vítěze a mistra světa Jiřího Ježka, bývalého profesionála Jana Hrušky a mladé nadějné reprezentantky Adély Šafářové.

Zahájení se účastnili významné osobnosti jako je například hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán, zástupci města Hradce Králové, ale i ředitel krajského ředitelství policie David Fulka. Poté se účastníci vydali do královéhradeckých lesů, kde absolvovali tři trasy.

Trasu A, jež patřila k těm nejdelším, si podmanili Filip Adel, Michal Kaněra a Marek Rauchfuss. Tato trojice ostřílených bikerů se již na desátém kilometru odpoutala od zbytku startovního pole a vydala se do úniku.

Celý závod jsme s Markem a Michalem spolupracovali. Místní profil nepřál únikům, takže bylo v půlce závodu jasný, že rozhodne závěrečný sprint, ve kterém jsem dokázal zužitkovat lepší výchozí pozici a přijet si pro vítězství,“ komentoval průběh závodu vítězný Filip Adel.

Adel tak ve finiši porazil o jednu sekundu Marka Rauchfusse z celku Kellys Bike Ranch Team. Na stupních vítězů je doplnil lídr týmu Ghost Michal Kaněra, který nakonec dorazil do cíle s padesátisekundovým odstupem. Mezi ženami si pro vítězství dojela Vendula Kuntová z týmu Ghost.

Střední trasu B ovládl Lubomír Petruš jezdící za Ethicsport. Petruš za svými zády nechal domácího Lukáše Čápa z HSK Cycling a Michala Vláška z Kellys Bike Ranch Team. Z žen suverénně dle předpokladů dominovala Adéla Šafářová z Nutrend Specialized Racing.

V Nova jízdě zvítězil mladý Jakub Hák z týmu olympijského vítěze Jaroslava Kulhavého. Z žen si zlatý kov odnesla Hana Turynová (Kellys Bike Ranch Team).

Nejen bikeři bojovali na NOVA CUPU 2017 o cenné kovy, ale i koloběžkáři ve vloženém seriálu CRUSSIS CUP, kteří absolvovali střední trasu B a Nova jízdu. Na trase B se postavil na stupeň nejvyšší Karel Krchňák a na trase Nova jízdy slavili vítězství Eva Šefcová a Tomáš Vodehnal.

Již 14. května čeká na účastníky seriálu NOVA CUP 2017 další závod, tentokrát v Machově ve Stolových horách, který patří k těm nejoblíbenějším.

Kalendář seriálu NOVA CUP 2017:
STOLOVÉ HORY – 14. 5. 2017
TREK SÁZAVA – 17. 6. 2017
KALAS TÁBOR – 8. 7. 2017
METAXTREN KRKONOŠE – 26. 8. 2017
NOVA CUP MIKULOV – 16. 9. 2017
MITAS GOČÁROVY SCHODY – 28. 9. 2017

Více informací o seriálu NOVA CUP 2017 na www.novacup.cz.

Hlavními partnery seriálu NOVA CUP 2017 jsou metaXtren, Mitas, Kalas a Trek. Oficiálním partnerem a časomírou seriálu NOVA CUP 2017 jsou švédské hodinky Kronaby Sweden od 4PM. Hlavním mediálním partnerem je TV Nova a CykloNovinky.cz. Konání akce umožnil podnik Lesy České republiky, s. p.

Zdroj a foto: www.cyklonovinky.cz

  •  
  •