ABBA Symphonic show míří do Pardubic…

Pardubice – Do Pardubic míří ABBA Symphonic show. Program tvořený písněmi švédské hudební legendy představí oceňované hudební uskupení ze Slovenska – HAPPYBAND ORCHESTRA – za doprovodu Komorní filharmonie Pardubice. Diriguje Vladimír Ďatelinka. 

HAPPYBAND ORCHESTRA je úspěšným revivalem jedné z nejpopulárnějších hudebních skupin na světě. Kdo by neznal hity jako Mamma Mia, Dancing Queen, S.O.S., Fernando, Waterloo nebo třeba Super Trouper? V Pardubicích zazní tyto i další skladby skupiny ABBA v symfonickém hávu. Slovenské uskupení doprovodí Komorní filharmonie Pardubice, která si v říjnu shodou okolností připomíná přesně 50 let od svého prvního koncertu, kdy tehdy hrála posluchačům ještě jako Východočeský komorní orchestr. 

Koncert ABBA Symphonic je součástí cyklu Máme hosty. Jeho smyslem je přiblížit Komorní filharmonii Pardubice i těm posluchačům, kteří by na koncert klasické hudby třeba vůbec nepřišli, je tzv. výletem za hranice klasiky. V letošní sezoně se v rámci této koncertní řady odehrají kromě ABBA Symphonic ještě tři koncerty: Vášeň s tangem (koncert přiblíží fenomén argentinského tanga, hosty budou charismatičtí Escualo Quintet), The Beatles Philharmonic (představí se několikanásobný vítěz světových soutěží The Backwards) a S Piráty na jedné lodi (koncert s PIRATE SWING Band a Jiřím Ševčíkem). 

O tom, že ABBA je fenoménem, jehož hity se stále těší přízni posluchačů, svědčí i fakt, že koncert ABBA Symphonic je téměř vyprodaný (k 17. říjnu zbývají 3 vstupenky). Vstupenky na koncerty pořádané Komorní filharmonií Pardubice lze koupit online na www.kfpar.cz a v Turistickém informačním centru pod Zelenou bránou. 


ABBA SYMPHONIC – Koncert z cyklu Máme hosty. 

Kdy & kde: středa 23. 10. 2019 v 19.00 hodin – IDEON Pardubice 
Program: nejslavnější hity skupiny ABBA 
Účinkující: HAPPYBAND ORCHESTRA 
Komorní filharmonie Pardubice 
Dirigent Vladimír Ďatelinka 

Zdroj a foto: Komorní filharmonie Pardubice

  •  
  •