5 let s dálničním oddělením v Pardubickém kraji…

KRAJ – Dálniční oddělení Vysoké Mýto bylo otevřeno před 5 lety, konkrétně 11. 7. 2016 se stavem deseti policistů, postupem času se rozrostlo dvojnásobně.

K dnešnímu dni je zde služebně zařazeno 23 policistů, výhledově by jich mělo být 34 se sídlem v novém areálu v katastru obce Městec na Chrudimsku s názvem Dálniční oddělení Městec, další základna se stejným počtem policistů bude Dálniční oddělení Opatovec. 

I přesto, že v našem kraji stále dálnice není, už při jeho vzniku jsme počítali s tím, že primárně budou policisté „obhospodařovat” hlavní spojnici z Čech na Moravu – silnici č. 1/35. Letos v prosinci by měl být otevřen 1. úsek a to od Opatovic nad Labem po obec Časy.

Silnice 1/35 jen v našem kraji protíná 3 bývalé okresy – Pardubice, Ústí nad Orlicí a Svitavy.

Za uplynulých 5 let zde dopravní policisté řešili zhruba 1300 dopravních nehod, při nichž zemřelo více než 2 desítky osob, a více než 30 jich utrpělo těžká zranění.

Při pětiletém dohledu nad silničním provozem ve své územní působnosti kolegové z dálničního oddělení evidují téměř 17200 přestupků, 137 řidičů přistihli pod vlivem alkoholu, 32 při ovlivnění jinou omamnou a psychotropní látkou. Při výkonu služby zajistili 56 pachatelů trestných činů a zastavili 6 osob v celostátním pátrání. Co se týká řízení dopravy, to které nevyřešilo dopravní značení, toho se museli ujmout oni. Dle našich statistik řídili provoz téměř 900krát v časové dotaci cca 1800 hodin.

Ani kamionová doprava se jim nevyhýbá.

Provedli 967 kontrol nákladních vozidel a odhalili 108 závad. Takzvanou kauci muselo zaplatit 11 řidičů. Při těchto kontrolách se zaměřují na technický stav vozidel, zda má řidič v pořádku dokumenty k nákladu i na dodržování tzv. AETR (mezinárodních předpisů pro silniční dopravu, z čehož mimo jiné vyplívá i kontrola přestávek a doby odpočinku).

V jakých vozidlech je můžete potkat?

Jejich vozový park je vybaven automobily Audi A6, Škoda Octavia, Škoda Superb, VW Transportér a dvěma motocykly BMW R 1200 RT.

Pokud by se vám práce na dálničním oddělení líbila, určitě se můžete obrátit na naše personalisty.

Autor: por. Mgr. Eva Maturová – tisková mluvčí KŘ Policie ČR
Zdroj a foto: Policie ČR

 
 
 • Na Pardubickém závodišti se opět bruslí!
 • Pardubice – Provoz Zimního sportovního parku byl zahájen. Na Pardubickém závodišti se bude od prosince až do února příštího roku

   
   
 • Univerzita Pardubice pozve budoucí studenty na Den otevřených dveří online…
 • Pardubice – Zájemce o studium osloví Univerzita Pardubice letos už pouze online. Plánovaný Den otevřených dveří na všech sedmi fakultách

   
   
 • Ateliéry pro umprumku v Ústí nad Orlicí patří mezi krajské priority v oblasti školství…
 • Ústí nad Orlicí – Hejtman Martin Netolický a radní pro oblast školství Josef Kozel navštívili v pátek město Ústí nad Orlicí.

   
   
 • Opilý řidič zapomněl svítit. Polámaný po skoku z okna zápasil se strážníky i zdravotníky…
 • Pardubice – Mikulášský víkend a strážníci v Pardubicích při něm od pátku do neděle řešili 320 událostí. Policistům strážníci předali dvě

   
   
 • Kraj chce na úpravách haly na Dašické spolupracovat se sportovními kluby…
 • Pardubice – Přestože sportovní hala na Dašické v Pardubicích spadá pod správu přilehlého gymnázia, to jí obvykle využívá jen na hodiny