2v1. Strážníci řešili případ namol opilého muže, přidal se k němu hned druhý

Pardubice – Rozmáhá se nám tady takový nešvar. Podnapilí jedinci se vměšují do jiných událostí, které strážníci řeší a výsledek je vždycky stejný. Nakonec to odnesou taky. Během týdne se takový scénář odehrál už podruhé.

Vše začalo v nákupním centru na Masarykově náměstí, kam byli strážníci přivolání k opilému muži, s kterým si ostraha nevěděla rady. Muž ležel na stole a nereagoval. Spal tak tvrdě, že i samotní strážníci měli co dělat, aby muže vrátili zpět do režimu vnímání. Vyvedli jej na čerstvý vzduch, kde následovala dechová zkouška. Přístroj se zastavil na hodnotě 3,17 promile, což zaručilo převoz na záchytku. Během tohoto procesu a čekání na přepravní sanitu pokřikoval na strážníky muž, který vše sledoval z povzdáli. 

Dobré doporučení strážníků, ať toho zanechá a odebere se pryč, si k srdci nevzal. V urážkách mířících na hlídku přidal na intenzitě, a to se mu nevyplatilo. Dle jeho projevu bylo zjevné, že je opilý a ostraha potvrdila, že kromě strážníků byl sprostý i na pracovníky obchodního centra, protože nemohl najít svoji přítelkyni, která odešla. V návaznosti na popsané události přistoupili strážníci k dechové zkoušce i u tohoto rozezleného muže. Pozitivní výsledek nikoho nepřekvapil. Nadýchal přes dvě a půl promile a na záchytku tak nakonec jeli oba opilí muži. Dořešení bude stejné. Po vystřízlivění obdrží oba účet za záchytku i pokutu příkazem. 

Autor: Lucie Klementová – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a ilustrační foto: Městská policie Pardubice