222 událostí střážníků za dva dny…

Pardubice – Šťastné pondělí, rušné úterý. Pro Městskou policii Pardubice přineslo celkem 222 událostí, kterými se strážníci zabývali.

Hledali až našli

Své jsme si užili i se  majitelem osobního vozidla. Ten oznámil policistům podezření na krádež svého osobního vozidla z nábřeží Závodu míru, ti se obrátili i na nás a začalo hledání a pátrání. Oznamovatel v jeho průběhu asi čtyřikrát vzpomněl jiné místo, kde jej naposledy zaparkoval. V pátrání byla nakonec úspěšnější Policie České republiky. Těm se auto podařilo objevit až u Galanty a až pak si majitel vzpomněl, kde jej sám zaparkoval. Stane se.

Jízdu v MHD zkuste s lístkem

Celkem osmkrát jsme v úterý ověřovali totožnosti černých pasažérů odchycených ve vozidlech dopravního podniku. Využít hromadné dopravy je chvályhodné, ale doporučuje se k tomu i jízdenka.

Cvičky, cola, pyžamo

Krádež v obchodním domě, které se dopustil dvacetiletý mladý muž, měla zajímavé složení. Cola, cider, sýr, džus, troje pánské boxerky, šněrovací sportovní boty a co nás v celé sérii zaujalo nejvíc – dámské pyžamo. Celková hodnota 1400 korun a od nás s příplatkem za 2000.

Jak neztratit pejska

A končit se má něčím roztomilým, takže dáme zvířátko. Psí útěk tentokrát použijeme jako modelový příklad, jak by celá situace měla vypadat. Hlídka našich psovodů do ulice K Dolíčku. Tam se volně promenoval roztomilý psík, který se podhrabal pod domovní brankou. Nechal se od strážníků odchytit, ale cestu do útulku absolvovat nemusel. Majitel totiž myslel na všechno a stresujícího zážitku svého miláčka ušetřil. Krom psí známky měl na krku i šroubovací schránku s telefonním číslem. Po jeho vytočení se sice ozval páníček z kabiny kamionu v cizině, ale v době mobilních telefonů opravdu nebylo problém kontaktovat přítelkyni, která pejska vyzvedla a vrátila domů. A rada od našich strážníků: telefon na majitele zvířete na obojku je pro nás lepší, než deset registrů.

Zdroj a foto: Městská policie Pardubice

  •  
  •