Zloděj v roli anděla?

CHRUDIMSKO – Takřka neuvěřitelnou výmluvu měl 34letý muž, který je podezřelý z vloupání do garáže rodinného domu v Zaječicích. Majiteli, který ho našel v autě, řekl, že je anděl, který hlídá jeho dům před zloději, jimž vloupání rozmluvil. 

Jak na něj rodina přišla? Když se vrátili v neděli domů, všimli si pootevíraných skříněk a věcí v garáži. Muž poslal ženu do zajištěného domu a sám se šel poohlédnout po zahradě, kde si všiml zamlžených skel osobního automobilu zaparkovaného na dvoře. Nakoukl dovnitř a spatřil cizího muže. Ihned požádal o pomoc souseda, dveře otevřeli, zavolali policisty a do příjezdu hlídky se ho snažili zadržet.

Reklama

Co následovalo a jaké výmluvy nastaly, to je uvedeno v úvodu. Terčem jeho zájmu byly sluneční brýle, gumové pantofle, pracovní boty, zapalovač a jiné věci v hodnotě od 10 – 600 korun. Velkou škodu nenapáchal, ale majitele na nedělní návrat domů určitě jen tak nezapomenou.

V podezřelém byl ztotožněn muž s trestní minulostí, který byl pro obdobné jednání odsouzen k dvouletému vězení. Trest si odpykal a byl propuštěn na svobodu. Dnes odpoledne by měl soud rozhodovat o tom, zda bude stíhán vazebně, nebo na svobodě.

Nyní mu za trestný čin krádeže ve 2. odstavci hrozí až 3leté vězení.

Zdroj: Policie ČR
Foto: ilustrační redakce

Sledujte nás a sdílejte:
Reklama
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram